Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

CHP İSTİYOR AKP YAPIYOR ! CHP’Lİ VEKİLE BAK !ÇAYKUR İFLAS EŞİĞİNDE O TRABZON LU YÖNETİCİ ATAMA DERDİNDE !

CHP İSTİYOR AKP YAPIYOR ! CHP’Lİ VEKİLE BAK !ÇAYKUR İFLAS EŞİĞİNDE O TRABZON LU YÖNETİCİ ATAMA DERDİNDE !
251 views
17 Ocak 2021 - 19:14
Spread the love

CHP istiyor AKP yapıyor.
Gençağa KARAFAZLI
CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz’in ” biz 2 yıl önce ÇAYKUR’a asil müdür atansın istedik ve AKP bunu gerçekleştirdi. Alim’in vekaleten görev yaptığı süreci eleştirmeyi doğru bulmuyoruz” sözleri sonrası bu kez CHP Trabzon milletvekili benzeri açıklamalar yaparak çaykur genel müdürlüğüne asaleten atan Yusuf Ziya Alim’a başarılar diledi ve AKP den bir istekte de bulundu.

“CHP Lİ VEKİL SİYASİ İKTİDARIN ÇAY POLİTİKALARINDAN MEMNUN”
Sayıştay raporlarında yansıyan ÇAYKUR’un tonlarca çayı küflettiği gelecek aylarda tonlarca çayın küflenmeyle karşı karşıya kaldığı ve her yıl zarar açıklayan iflasın eşiğine gelen ÇAYKUR’u yöneten kadronun başarısızlığı ve siyasal iktidarın çaykur ve çay alım politikalarını eleştirmeyen CHP Trabzon Milletvekili 210 bin çay üreticisinin geçim kaynağı ÇAYKUR’un içinde bulunduğu durumdan faydalanmak için AKP’ye çağrıda bulundu.

“ÇAYKUR YONETİMİNE TRABZONLU BİR İSİM ATANMALIDRI”

ÇAYKUR’un içerisinde bulunduğu durumu ve 210 bin çay üreticisinin sorunlarının çözümü konusunda tutum takınmayan CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya AKP ye çağrıda bulunarak AKP Rize il başkanı İshak ALim’in abiyi olan Yusuf Ziya Alim’in yönetim kurlu üyeliğinden Çaykur genel müdürlüğü görevine asaleten atanmasıyla boşalan yönetim kurlu üyeliği görevine Trabzon’dan bir ismin atanmasını istedi.
İşte CHP’li Kaya’nın AKP’den tartışma yaratacak istekleri

BAŞARILAR DİLİYORUZ

CHP’li Kaya “ÇAY-KUR Genel Müdürü olarak atanan Yusuf Ziya Alim, iki yıldır bu görevi vekaleten yapıyordu. KİT Komisyonu ÇAY-KUR görüşmelerinde CHP’li üyeler olarak bizler sayın Alim’in neden 2 yıldır vekâleten bu görevde olduğunu, asaletinin verilmesi gerektiğini dile getirmiştik. Şimdi Sayın Alim’in asaleten ataması yapıldı. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor, gönülden başarılar diliyoruz. Umarım başarılı olur, başarı liyakatli kadrolarla olur.

ÇAY-KUR GELENEĞİ YAŞATILSIN

Çay-Kur geleneklerine göre genel müdür yardımcılarından biri kurum içindeki liyakatli Trabzonlulardan seçilirdi. Kurum içinden seçilen bu genel müdür yardımcısı hem kuruma değer katar hem de Trabzonlu çay üreticilerimizin temsilcisi ve morali olurdu. Bu geleneğin yaşatılmasını istiyoruz.

ÇAY ÜRETİMİNDE 2. İLİMİZ TRABZON’DUR

Bilindiği gibi Milli içeceğimiz çay 4 ilimizde üretiliyor. Rize’den sonra en çok çay Trabzon, Giresun ve Artvin illerimizde üretilmektedir. Çay-kur çay üreticilerimizin en önemli güvencesidir. Bu güzide kurumumuz bünyesinde en çok çay üretilen 2.il olan Trabzon’daki kurumdan seçilmiş liyakat sahibi bir yöneticinin olması hem ÇAY-KUR’a güç katacak hem de Trabzonlu çay üreticilerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlayacaktır.

HÜKÜMETE ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ

Buradan hükümet yetkililerine ve ÇAY-KUR Yönetimine çağrıda bulunuyor, ÇAY-KUR geleneklerini göz ardı etmeyin diyoruz. Boşalan genel müdür yardımcısı koltuğuna kurum içinden liyakatli bir Trabzonlunun oturması hem Çay-Kur’a değer katacaktır hem Trabzonlu çay üreticilerimize moral ve güvence olacaktır. Zaten Çay-Kur’un gelenekleri bu şekildedir, bu geleneği göz ardı etmeyin. Çayın en çok üretildiği 2. İl olan Trabzon’a hakkını verin” diye konuştu.
Bakalım CHP li vekilin bu teslimiyetçi açıklamaları sonrası çay üreticileri ve CHP li duyarlı üyeler ne tepki gösterecek..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -