Kuzey Teve

CHP’li Vekil Ocaklı’dan Aksoy’a: “Bu yaptığın aymazlığın ta kendisi”

CHP’li Vekil Ocaklı’dan Aksoy’a: “Bu yaptığın aymazlığın ta kendisi”
545 views
27 Mayıs 2023 - 15:25
Spread the love

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı Kuzey’in Çocukları Konuşuyor programına konuk oldu. Gazeteci Gençağa Karafazlı’nın sorularını yanıtlayan Ocaklı TBMM’de yemin ettikten sonra ilk işinin ÇAYKUR’un varlık fonundan çıkarılması, çay üreticisini koruyan bir çay kanunu çıkarılması ve ÇAYKUR’un mevsimlik işçilerine kadro verilmesi çalışma başlatacaklarını ifade etti.

Kuzeyteve.com

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı ayrıca “Kuzeyteve ekranlarından Rizelilere sesleniyorum, 22 yıldır Rize’nin ve Rize halkının sorunlarını çözemeyen AKP’nin Rize Milletvekillerine ulaşamayıp da aktarmak istediğiniz ve çözemediğiniz tüm sorunları parti ayrımı yapmadan ben sahiplenip çözeceğim, buradan söz veriyorum telefonum 7 gün 24 saat açık olacak. Alo cevap hattı gibi bir hat olacak ve Rize’nin tüm sorunlarının çözümü için TBMM’de sizlerin sözcüsü olacağım” sözlerini kullandı.

Ocaklı, Cumhurbaşkanı seçimi öncesi STK, meslek örgütleri ve sendikalara AKP’li milletvekilleri ve yöneticilerin baskısıyla üyelerine Erdoğan’a oy vermeleri yönünde çağrıda bulunmalarını kınayarak, özellikle Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Güven Aksoy’un tavrını ‘Tam anlamıyla aymazlığın ta kendisi’ sözleriyle Aksoy’un Erdoğan’a oy verin çağrısına tepki gösterdi.

İşte Ocaklı’nın Kuzey’in Çocukları Konuşuyor programında kullandığı gündem yaratacak sözleri:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -