Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

CHP’li Rize İl Başkanı Deniz” Açıklanan yaş çay fiyatını kabul etmiyoruz”

CHP’li Rize İl Başkanı Deniz” Açıklanan yaş çay fiyatını kabul etmiyoruz”
377 views
11 Mayıs 2024 - 19:58
Spread the love

 

Çaykur 4 Mayıs 2024 tarihinde yaş çay kampanyasını açtığını duyurmuş ancak yaş çay fiyatı ile alakalı bir açıklama yapılmamıştı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından AKP-MHP hükümetinin tarım ve orman bakanlığı sosyal medya sayfasından sessiz sedasız 2024 yılı yaş çay fiyatı açıklandı. Açıklamaya göre 2024 yılı yaş çay alım fiyatı kilogram başına 17 lira, destekleme bedelinin ise 2 lira olarak belirlendiği açıklandı.

Yaş çay kg 19 Tl olarak açıklayan AKP hükümetine ilk tepki CHP Rize il başkanı Saltuk Denizden geldi. Çay üreticilerinin açılanan çay fiyatını kabul etmemelerini isteyen deniz şunları söyledi”Açıklanan Yaş Çay Fiyatını Kabul etmiyoruz .çay üreticisini açlığa mahkum edecek bu fiyatı Red ediyoruz. Çay üreticilerimizi demokratik tepkilerini göstermeye çağırıyoruz..Değerli Çay Müstahsillerimiz Sizlere dayatılan bu fiyatlara itiraz edin kabul etmeyin. Çay alım yerlerinde çay tarlalarınızda meydanlarda sesinizi yükseltin tepkinizi ortaya koyun sizlere dayatılan açlığa yoksulluğa karşı koyun
CHP olarak hakkını arayan tüm çay üreticilerimizin yanında olacağız..
Çay üreticilerinden yapılan kesintilerle başkanlık yapan RTB Mehmet Erdoğan’ı istifaya davet ediyoruz..”dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -