Kuzey Teve

CHP’li Özkan: Hakikat, AK Parti’nin teröristleri Meclis’e sokmasıdır

CHP’li Özkan: Hakikat, AK Parti’nin teröristleri Meclis’e sokmasıdır
95 views
16 Mayıs 2023 - 13:34
Spread the love

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP’li Tuncay Özkan, CHP’nin seçim çalışmalarına ilişkin konuşarak “Hakikat, AK Parti’nin teröristleri Meclis’e sokması” dedi. Özkan görevden alındı iddialarına ilişkin “Görevimin başındayım” dedi.

CHP’nin Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, CHP Genel Merkezi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özkan, “Her CHP’li evinde yatmayıp gerekirse sokakta yatıp gerçekleri anlatacak. Hakikat AK Parti’nin teröristleri Meclis’e sokmasıdır” ifadelerine yer verdi.

CHP’de yönetim krizi olmadığını söyleyen Özkan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın, 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre 5.17 oy oranına sahip olan ve ikinci tur için kilit önem kazanan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ile görüşme yapacağı iddiasına ilişkin de, “Sinan Oğan ile genel başkanımız görüştü. Sonrasına bilgim yoktur. Görüşme olacaktır” dedi.

‘ADIGÜZEL KENDİSİ İSTİFA ETTİ’

Özkan, CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in görevden alınmasına yönelik soruya ise, “Sayın Adıgüzel çok güzel çalışmalar yaptı, değerli arkadaşımız. Bildiğim kadarıyla kendi istifa etmiş, onun bireysel tercihine söyleyecek bir şeyim yok. Güzel çalışmalar yaptı” yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ile görüşme yapacağı iddiasına ilişkin soruya ise Özkan, “Sinan Oğan ile genel başkanımız görüştü. Sonrasına bilgim yoktur. Görüşme olacaktır” yanıtını verdi.

‘AK PARTİ TERÖRİSTLERİ MECLİS’E SOKTU’

Özkan bundan sonraki stratejiye dair şu ifadeleri kullandı:

“Bundan sonraki süreçte güvenlik kaygısını taşıyan seçmenlerle buluşacağız ve onlara söylenen yalanlara karşı tek tek kapı kapı dolaşıp boşa çıkaracağız. CHP’ye son on gündür yapılan hiçbir siyasi partiye dünyada yapılmamıştır. Biz on günde yaratılan algıyı değiştireceğiz. Türküm demeyecek yemin etmeyecekleri isimleri Meclis’e getirdiler. Hizbullah unsurlarını getirip Meclis’e soktular. Bunları AK Parti getirdi. Ben Türküm Mustafa Kemal’in askeriyim. Hani teröristleri biz parlamentoya sokmuştuk? ‘Kürsüde yemin etmeyeceğim’ diyenleri Meclis’e sokanlar ne diyecek, ama bizim sözümüz millete. Bu durumu milletimize göstereceğiz. Her CHP’li evinde yatmayıp gerekirse sokakta yatıp gerçekleri anlatacak. Hakikat AK Parti’nin teröristleri Meclis’e sokmasıdır.”

whatsapp-image-2023-05-16-at-15-19-12-1.jpeg

‘ÜLKEYİ YÖNETENLER ENKAZ ALTINDA BIRAKMIŞ’

Kaybetmediklerini ve 28 Mayıs’ta seçimi kazanacaklarını belirten Özkan şöyle devam etti:

“Biz asla kaybetmedik ve kazanacağız. Kaybeden halktan güven oyu alamayan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’dir. Parlamentoda kazandıkları küçük avantajı biz milletimizle konuşarak yüzde elliyi geçerek başaracağız. Birinci turda niye seçilemediniz sorusu varsa birinci turda onlar seçilemedi. Bizim seçmenimiz koşa koşa sandıktaki görevine de gidecek. Aynı ruhu taşıyoruz. Biz mutlaka kazanacağız, haklıyız. Biz kimseye yalan söylemedik.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son 10 günde Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak montajlı videolar hazırladığını belirten Özkan sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP teröre teröristliğe karşıtlığını gösteren bir parti. Cumhurbaşkanı mitinginde halka iftirayı izleyince bununla mücadele etmek kaçınılmaz oldu. Biz bunu temizleyeceğiz. Hırsımız ve isteğimiz daha da büyüdü. Biz parlamentoda Hizbullah’a karşı mücadele edeceğiz. Türk milliyetçileri Hizbullah’ın Meclis’te olduğunu unutmasınlar. Ülkenin ekonomisi çöktü. Ülkeyi yönetenler enkaz altında bırakmış. Toplumun büyük kesimi güvenlik kaygısını ekonomik sorunların önüne koymuş. Bundan sonraki kampanyada tabii ekonomik sorunları da ele alacağız ama bu kaygıları da gidereceğiz.”

‘GÖREVİMİN BAŞINDAYIM’

Görevden alınacağı da iddialar ilişkin konuşan Özkan, şöyle konuştu:

“Görevimin başındayım. Benimle yürütülen kampanya var. Dört aydır yılda iki kez Fethullahçılar bunu gündeme getirir. Amerika hesaplarından kaçak emniyet müdürü kampanya yürütüyor. Bizim buradaki çalışmamızda bir sıkıntı yok. Görevimin başımdayım.95 milyar lira diyorlar. Fethullahçıların iftiraları ahlaksızca namussuzca. Ben gazeteciyim, mülksüz yaşamayı kendine düstur edinmiş biriyim. 95 milyar kimse vermiş durumda değil. İnşallah verirler CHP’nin varlığına katarız.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -