Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

CHP’li gençler: Partimizin emekçisi Tugay için bir kelime yazamayanlar Topbaş için sıraya girdiler

CHP’li gençler: Partimizin emekçisi Tugay için bir kelime yazamayanlar Topbaş için sıraya girdiler
226 views
15 Şubat 2021 - 13:48
Spread the love

CHP Kocaeli Kartepe Meclisi Üyesi Tugay Adak’ın intiharının ardından partili arkadaşları CHP yönetimine tepki gösterdi.
Uzun yıllar CHP Gençlik Kollarında çeşitli kademelerde görev alan CHP Kocaeli Kartepe Meclisi Üyesi Tugay Adak’ın intiharının ardından parti yöneticilerinin sergilediği umursamaz tutum gençlik örgütü içinde rahatsızlık yarattı.

Uzun süredir işsiz olan ve ekonomik sıkıntı çeken 28 yaşındaki Tugay Adak, 8 Şubat’ı 9 Şubat’a bağlayan gece İzmit 42 evlerde bulunan Fatma Seher Üst geçidinden kendisini atarak yaşamına son verdi.

2014 yerel seçimlerinde parti bayraklarını asarken düşen ve günlerce yoğun bakımda kalan Adak, bu kazanın ardından sol gözünü kaybetmişti.

UMURSAMAZLIK İÇİNDE İNTİHARA SÜRÜKLENDİ, UMURSAMAZLIK İÇİNDE ÖLDÜ

Sendika.Org’un haberine göre; partili arkadaşları, Kemal Kılıçdaroğlu’nun o dönemde görevde olan il yöneticilerine ve milletvekillerine Tugay Adak’ın ev ve iş sorununun çözülmesi için yardım etmeleri doğrultusunda talimat verdiğini ancak bu yönde herhangi bir adım atılmadığını söyledi.

Adak bu ilgisizliğe rağmen partide çalışmalarını sürdürdü ancak işsizlik başta olmak üzere onu intihara sürükleyen sorunları da ağırlaştı.

Parti yöneticilerinin ve vekillerin umursamaz tavrı Adak’ın intiharı sonrasında da devam etti. İntiharının ardından yaralı halde hastaneye kaldırılan Adak’ın yoğun bakıma kaldırılması gecikince arkadaşları sorunu çözmek için partili vekillere ulaşmaya çalıştı. Ancak Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan yardım taleplerini karşılıksız bıraktı.

CENAZEDE ÖFKE

Bu koşturmaca içinde yaşamını yitiren Adak’ın cenazesinde Tarhan, Akar ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tepkilerin hedefindeydi.

Cenazeye katılan Tahsin Tarhan, bir gencin “Utanmıyor musunuz, ne yüzle geliyorsunuz” tepkisiyle karşılaşırken Haydar Akar’ın gönderdiği çelenk partili gençler tarafından parçalandı, Fatma Kaplan Hürriyet’in gönderdiği çelenk de ters çevrildi.

TOPBAŞ İÇİN SIRAYA GİRDİLER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı AKP’li Kadir Topbaş’ın ölümünün ardından ise CHP’li yöneticiler başsağlığı mesajını eleştiren CHP Kocaeli Başiskele Gençlik Kolları Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Emre Aygün, “Partimizin emekçisi Tugay için bir kelime yazamayanlar Topbaş için sıraya girdiler” diye tepkisini dile getirdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -