Kuzey Teve

CHP’li Başkan Çetelerle İş Birliği Yaptı Hopa Halkı Tepki Gösterdi

CHP’li Başkan Çetelerle İş Birliği Yaptı Hopa Halkı Tepki Gösterdi
1.175 views
05 Aralık 2022 - 19:39
Spread the love

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi çetelerin tehditlerine boyun eğerek yeşil alanı ihaleye açtı. Ekmekçi, ihaleye tepki gösterenlere karşı polis çağırınca Hopalılar, Ekmekçi’yi istifaya çağırdı

Artvin’in Hopa ilçesinde Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopalıların ortak kullanımındaki bir yeşil alanı tehditlerin ardından çetevari yapılarak ihaleye verdi.

İhalenin açığa çıkmasının ardından kentteki çeşitli demokratik kitle örgütleri Ekmekçi’yi ziyaret ederek tehditlere boyun eğmemesi gerektiğini ve çetelere karşı Ekmekçi’nin arkasında duracağını söyledi.

Polis gözetiminde, halka karşı

Ancak buna rağmen Ekmekçi ihaleyi yaptı. İhaleye karşı çıkan Hopalılar, Hopa Halkevi ve SOL Parti Hopa İlçe Örgütü’nün çağrısıyla belediye önündeydi. Ancak Ekmekçi, tepki gösteren Hopalılara karşı polis çağırmıştı.

Hopalılar Ekmekçi’ye “Belediye binasında polisin ne işi var?” diyerek tepki gösterdi. Hopalılar Ekmekçi’ye yerel seçimlerde kendisini de seçtiren ittifakı hatırlatırken “İttifak kurduk. Beraber yöneteceğiz, rantçılara vermeyeceğiz dedik. Hiçbirini kabul etmedin” dedi.

Makam odasına girdiler

Ekmekçi polis gözetiminde Hopalılardan kaçıp ihalenin yapılacağı salona girerken Hopalılar da tepki olarak Belediye Başkanı’nın makam odasına girdi. “Bu masanın sahibi Hopalılardır” diyen Hopalılar, Ekmekçi’nin çeteler ve Hopa Kaymakamlığıyla işbirliği içinde kendilerine ihanet ettiğini ifade etti.

İstifaya davet edildi

Hopalılar belediye binası önünde yaptıkları açıklamada Taner Ekmekçi’yi istifaya çağırarak şunları söyledi:

“Biz biliyoruz, tehditle bu ihaleyi yaptı. Silahla odası basıldı. O tehdide boyun eğdi. Hopalılara demedi ki , ben tehdit ediliyorum. Bize deseydi, belediye başkanımıza sahip çıkardık. Tehditlere boyun eğmezdik. Ama Taner Ekmekçi, polisi arayarak ‘güvenlik önlemleri’ istedi, bize karşı, birlikte yol yürüdüklerine karşı.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -