Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

CHP’Lİ 30 VEKİL ERDOĞAN’IN MEMLEKETİNE ADETA ÇIKARMA YAPTI

CHP’Lİ 30 VEKİL ERDOĞAN’IN MEMLEKETİNE ADETA ÇIKARMA YAPTI
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
212 views
20 Ekim 2021 - 12:14
Spread the love

CHP li 30 vekil  cumhurbaşkanı Erdoğan ın memleketi Rize ye adeta çıkarma yaptı.

Gençağa Karafazlı – Hüseyin Altun -Rize

CHP genel başkan yardımcıları Gülizar biçer Karaca sosyal politikalardan sorumlu genel başkan yardımcısı Yüksel Taşkın  başkanlığında oluşan 30 kişilik milletvekili heyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın memleketi Rize ye adeta çıkarma yaptı.
CHP Milletvekilleri 2 gün boyunca kalacakları Rize ve ilçelerinde vatandaşların sorunlarını dinleyecek ve bir rapor hazırlayarak genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacak.
Rize ye gelen Milletvekilleri Tek gıda iş sendikası bölge başkanlığı toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi.

“KAYNAKLARI YANDAŞA DEĞİL VATANDAŞA AKTARACAĞIZ”

CHP genel başkan yardımcısı Gülizar biçer karaca burada bir açıklama yaparak hükümetin yaptığı zamları eleştirdi ve yeni zamların geleceğine dikkat çekti
Karaca” çayda taban fiyatı uygulaması başlatacağız kota ve kontenjanı kaldıracağız. Esnafın sorunlarını çözeceğiz elektrikte KDV %1 e indireceğiz. Bunları nasıl yapacağız?
TC bütçesi yandaşlara değil vatandaşa aktaracağız kaynakları yandaşlara değil adaletli halka paylaştığınızda sorun kalmaz.
Şeffaf adaletli tek kuruşun hesabını verirseniz sorunu çözersiniz buradan söz veriyoruz adaletli davranacağız.”

“İMAMOĞLU İLE KILIÇDAROĞLU ARASINDA SORUN YOK”

Gazetecilerin “İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bir sorun mu yaşanıyor partide” Sorusuna CHP Genel başkan yardımcısı Yüksel Taşkın , böyle bir sorunun yaşanmadığını İmamoğlu’num genel merkezden izin alarak kendi alanıyla ilgili açılışlara ve etkinliklere katıldığını kaydetti.
İmamoğlu Diyarbakır ‘ da HDP yi ziyaret etti ancak Diyarbakır annelerini ziyaret etmedi şeklindeki bir soruya Yüksel Taşkın “ CHP heyeti daha önce Diyarbakır annelerini ziyaret etmişti. İmamoğlu son gidişinde programı gereği HDP lilerle bir araya geldi. İstanbul belediyesi şehit aileler ve gazilerle ilgili bir birim oluşturdu bu konuda çok samı mıyız ciddi çalışmalar yürütülüyor bu konuda Ekrem beyin hiçbir sıkıntısı yoktur. Tam tersi bu konuyu çok ciddi bir şekilde sahipleniyor. Mesele Diyarbakır da program yoğunluğu ile ilgilidir”

“BUNLAR ŞEFFAF DEĞİL”

Sizce bu ülke ülkemiz şu anda koalisyon hükümetini kaldırabilir mi? sorusuna ise Yüksel Taşkın “Şu anda zaten bu sistem bu koalisyon üreten bir sistem. Problem şu seçim öncesi yani koalisyonlar şey değil, şeffaf değil. Koalisyonu dediğiniz şeyi Almanya’da çok iyi görüyorsa bu ülkede yürüyebilirim. Kaldı ki önümüzdeki sürecin koalisyon üretip üretmeyeceğini bilemeyiz.

Bütün partiler iddialı. Ama şu çok elzem bakın, 1980 darbesinin nedenlerinden bir tanesi mevcut siyasi partilerin uzlaşarak bir Cumhurbaşkanı, sivil Cumhurbaşkanı seçememeleridir. Bugün siyasette özellikle Millet İ ittifakı ve ona daha yakın duran yeni partilerin hepsinin bir uzlaşma kültürü ile yan yana gelebilmesi. Onlar bildikleri asgari müştereklerde yan yana gelebilmeleri Türkiye adına 1 kazanımdır.

Her konuda anlaşmak zorunda değiliz ama her zaman bu milletin bütün üyeleri partileri bir masa etrafında yan yana gelebilirler. Her zaman yani bir birini çok sevmek zorunda değilsin, saygı duymak zorundasın. Bu anlamda bakıldığında uzlaşı kültürü çok önemli. Koalisyon meselesi zaten demokrasi de bazen bunu yapmak zorundasın. Almanya sistemi devamlı koalisyon ürettiği için ve çok güçlü koalisyon protokolleri yaptıkları için örneğin istikrarlı götürebiliyor. Biz henüz o kadar oraya hazır değiliz ama siyaset sosyolojisi koalisyonu zorunlu kılarsa bunu öğrenecek ve hayata geçirecek bir birikim de var.”

CHP heyeti basın toplantı sonrası ilk ziyaretini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın baba ocağı Güneysu da gerçekleştiriyor.Burada vatandaşlarla ve esnaflarla görüşecek olan heyet Ardeşen ilçesine geçecek. Heyet yarın çalışmalarına Fındıklı ve diğer ilçeler de devam edecek.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -