Kuzey Teve

CHP Rize kadın kolları başkanı Ardal görevden alınmadı

CHP Rize kadın kolları başkanı Ardal görevden alınmadı
343 views
31 Mayıs 2023 - 12:07
Spread the love

CHP Rize kadın kolları başkanı Nurdan Aldal’ın yerelde yayın yapan bazı haber portlarında görevden alındığı şeklinde yer alan haberler sonrası CHP Rize il kadın kollarından  konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada Ardal’ın  görevinden Alınmadığı, istifalar nedeniyle başkanlığının düştüğü ifade edildi.

“Kadın kollarımızın tüm çalışması tek bir kişiye indirgenemez ve bu şekilde sunulamaz”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Nurdan Ardal Tavukçuoğlu 13.12.2020 tarihinde dönemin İl Başkanı Saltuk Deniz’in önerisi ile Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından Rize İl Kadın Kolları Başkanlığına ATANMIŞTIR. Sayın Nurdan Ardal Tavukçuoğlu tarafından hazırlanan İl Kadın Kolları Yönetim kurulu listesi de gene Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından onaylanarak atanmışlar ve göreve başlamışlardır. Geçen süre içinde çalışma arkadaşları çalışmalarla ilgili sıkıntılarını kendisine aktarmış, genel ana kademe il başkanlığı tarafından da çalışma arkadaşlarının sıkıntıları kendisine anlatılmıştır. Kadın kollarımızda görev yapan Kadın Kolları İlçe Başkanlarımız ve İl ve İlçe Yöneticilerimiz ve kadın üyelerimiz seçim süresi boyunca çok büyük bir özveri ile çalışmışlardır. Bugünde aynı özveri ile çalışmaların sürdürmektedirler. Kadın kollarımızın tüm çalışması tek bir kişiye indirgenemez ve bu şekilde sunulamaz.

“istifalardan Ardal’ın haberi vardır”

Kadın Kolları İl Yönetim Kurulu üyesi olan 7 kişi istifa dilekçelerini 13.05.2023 tarihinde Kadın Kolları Genel Başkanlığına iletmişlerdir. İstifa eden arkadaşlarımız konuyu ne kamuoyuyla nede basınla paylaşmamışlardır. Kadın Kolları Genel Başkanlığımız seçim sürecini olumsuz etkilememesi için İl Kadın Kolları Başkanlığına atama yapmamıştır. Dilekçelerle ilgili olarak Nurdan Ardal Tavukçuoğlu’na bilgi verilmiştir. İstifa tek taraflı beyandır. İstifa eden dilekçesini geri almadıkça işleme sokulmak zorundadır. Parti işlerinde atama yapılana kadar istifalar geri alınırsa işlem durur. Fakat Sayın Nurdal Ardal Tavukçuoğlu’nun istifa eden arkadaşlarıyla istifalarını geri almaları konusunda görüşme yapma yoluna başvurmadığını öğrenmiş bulunuyoruz.

“Ardal görevden alınmadı tüük gereği görevinden düşürülmüştür”

Sonuç olarak Nurdan ARDAL TAVUKÇUOĞLU yönetiminde görev yapan 7 arkadaşının istifa etmesi nedeniyle İl Başkanlığı görevinden düşmüştür. Bir kez daha altını çizelim Nurdan Ardal TAVUKÇUOĞLU görevden alınmamıştır. Tüzük gereği görevden düşmüştür. Sonuç olarak Kadın Kolları Genel Başkanlığımız kendisine ulaşan istifa dilekçelerini zorunlu olarak işleme sokmuş ve Sayın Nurdan Ardal TAVUKÇUOĞLU İl Başkanlığından düşmüştür. Yerine Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan Sayın Berrin Piyadeoğlu CHP Rize İl Kadın Kolu Başkanı olarak atanmıştır. Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığına da gene Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından Devrim Güzel atanmıştır”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -