Kuzey Teve

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

CHP’ li Deniz: “Taraftarlık kimliğinin gelişmiş olması kentin kimliğini de geliştirir”

CHP’ li Deniz: “Taraftarlık kimliğinin gelişmiş olması kentin kimliğini de geliştirir”
141 views
22 Ocak 2023 - 12:21
Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığından milletvekili aday adayı olmak için ayrılan önceki dönem Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, İl ve İlçe yöneticileri birlikte ÇAYKUR Rizespor taraflar grubu Cümle Âlem Tribünü üyelerinin düzenlemiş olduğu Cümle Âlem Tribünü Birlik ve Beraberlik Gecesinde Rizespor Taraftarları ile bir araya geldi.

“RİZESPOR 19 MAYIS 1953 YILINDA KURULDU ÇÜNKÜ RİZE BİR CUMHURİYET KENTİDİR”

Düzenlenen organizasyonda bir açıklamada bulunan CHP’ li milletvekili aday adayı Saltuk Deniz şunları söyledi: “Biliyorsunuz ki Rizespor 19 Mayıs 1953 yılında Rizespor ve Gençlik Kulübü olarak kuruldu. Rizespor’ un 19 Mayıs 1953’ te özellikle 19 Mayıs’ ta kurulmasının bir anlamı var, çünkü Rize bir cumhuriyet kentidir. Doğal olarak o zaman Rizespor’ u kurmak isteyen büyüklerimiz bu yüzden Rizespor’ un kuruluş gününü özellikle 19 Mayıs olarak belirlemiş oluyorlar. Bu nedenle Rizespor’ da görev yapmış olan gerek antrenör gerek futbolcu gerek malzemeci gerekse tribün lideri olarak görev yapmış olan, vefat etmiş olan tüm dostlarımıza ve kardeşlerimize Allah’ tan rahmet diliyorum. Yaşayanlara da uzun ömürler ve sağlıklı yılları diliyoruz.

“TARAFTARLIK KİMLİĞİNİN GELİŞMİŞ OLMASI KENTİN KİMLİĞİNİ DE GELİŞTİRİR”

Bir takım şampiyon olabilir ama o şampiyonluğu sürdürecek olan taraftarlardır. Taraftarlık yapısının gelişmiş ve yaygınlaşmış olması o takımın da kendisiyle bütünleşmiş olmasını sağlar. Taraftarlık kimliğinin gelişmiş olması aynı zamanda kentin kimliğini de geliştirir. Rizespor taraftar gruplarının gelişmesi, yaygınlaşması, çoğalması tribünleri büyütmesi aynı zamanda Rizelinin bilincine de katkıda bulunacaktır. Bu anlamda tüm kulüp yöneticilerinin taraftar gruplarına destek olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda da gerekli destekleri vermelerinin sağlıklı olacağını düşünüyoruz.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P