Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

CHP İL BAŞKANI SALTUK DENİZ’İN İSTEĞİ OLDU ALİM ASALETEN ATANDI

CHP İL BAŞKANI SALTUK DENİZ’İN İSTEĞİ OLDU ALİM ASALETEN ATANDI
233 views
09 Ocak 2021 - 10:49
Spread the love

CHP İl Başkanı Saltuk Deniz’in isteği oldu ve Çaykur’un borç batağına sürüklenmesinin sorumlularından biri olan Yusuf Ziya Alim, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle ÇAYKUR Genel Müdürlüğü görevine atandı.
CHP İL BAŞKANI BOĞAZİÇİNDE BAŞKA RİZE’DE BAŞKA”
CHP İl Başkanı Saltuk Deniz’in isteği oldu ve Çaykur’un borç batağına sürüklenmesinin sorumlularından biri olan Alim’in atanmasında memnunluk duyduğunu bugün açıklarken diğer yandan Boğaziçi üniversitesinde AKP milletvekili aday adayı Bulu’nun Rektör olarak atanmasını protesto eden öğrencilere destek veren CHP ‘nin Rize il başkanı Saltuk Deniz AKP’li ve kardeşi AKP il başkanı olan bir isimin Çaykur genel müdürlüğü görevine atanmasına “bu bizim sorunumuz değil AKP’nin sorunudur” diyerek destek verdi.
Çaykur Genel müdürlüğü görevine Yusuf Ziya Alim’in asaleten atanmamasıyla ilgili CHP rize il başkanı Saltuk Deniz; geçmişte konuyla ilgili soruya ; “vekaleten görev yapan birini kimsenin eleştirmeye hakkı yok, mevcut müdürün siyasi kimliği de olsa asaleten ataması yapılması lazım, kardeşinin AKP rize İl başkanı olmasını sorgulayacak bir durumumuz yok önemli olan liyakattir biz burada onun kardeşidir diye bakmayız o onların sorunudur liyakatliyse buna uygun görev yapıyorsa biz buna bakarız” diyerek Alim’in asaleten atanması konusunda bir çok kez açıklamalarda bulunmuştu.
“UZUNCA BİR SÜRE ASALETEN ATAYIN DİYORDUK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ataması sonrası CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz’in de isteği böylece gerçekleşmiş olurken CHP Rize il başkanı bugün yaptığı bir açıklamayla;
“Yusuf Ziya Alimin asaleten atanmasıyla geçmiş 3 yılı değil bundan sonra artık her şeyden sorumlu olacaktır. Uzun bir süredir ÇAYKUR’un vekâleten yönetilmesinin yanlış olduğunu bir an önce asaleten görev yapacak Genel Müdür atamasının gerçekleştirilmesini önerdik, savunduk. Yapılacak atamanın da liyakata dayalı, ÇAYKUR’un içinden olan, ÇAYKUR’da görev yapmış olan özetle Çaykur geleneğinden gelen ve bölgeyi tanıyan kişilerden olması gerektiğini savunduk. Eğer bir kişi liyakatli değilse 3 yıl gibi uzun bir süre Çaykur gibi önemli bir kurumu vekâleten de olsa yönetmesine izin verilmemesi gerektiği, eğer iş konusunda liyakatliyse bir an önce atamanın yapılması gerektiğini söyledik. Ki bu yapılan atamada zaten ismi geçen kişi 1992 yılından beri Çaykurun değişik kademelerinden geçtikten sonra önce genel müdür yardımcısı olmuş son 3 yıldır da Vekâleten Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.
“BUNDAN SONRA BİREBİR SORUMLU OLACAK”
Bundan sonraki süreçte artık ÇAYKUR’da yapılan işlerin birebir de sorumlusudur. Türkiye’de ataması yapılan kişilerin siyasetle kurdukları ilişkiler hepimizin bildiği konulardır. 3 Yıl vekâleten yöneten ve kurumun kendi içinden gelen birisinin asaleten atanması doğaldır. Bu atamanın Çaykur’da çok önemli bir değişiklik yaratacağına inanmıyoruz. Zaten yönetiyorlardı. Gene yönetmeye devam edecekler.
“AKP İL BAŞKANININ AĞABEYİ OLMASI BİZİ İLGİLENDİRMEZ BU ETİK SORUNUDUR”
AKP il Başkanının abisi olması konusu ise ayrı ve etik bir konudur bizi ilgilendiren konu değildir. Bu konu AKP İl Başkanının ve AKP İl Örgütünün sorunudur. Atamanın üzerinde gölge düşüp düşmemesine kendileri karar verecektir.” Diyerek AKP Rize il başkanı İshak Alim’in ağabeyinin Çaykur genel müdürlüğü görevine asaleten atamasının yapılmasını doğru bulduklarını açıklarken açıklamalarına yönelik emekçi kesimlerden gelecek tepkileri şimdiden ber taraf etmek için CHP il başkanı Saltuk konuyla hiç bir ilgisi olmayan Eski genel müğdrğ Ekrem Yüce’yi hedef alarak “Ekrem Yüce istifa etmeli ve yerine bir emekçi atanmalıdır” açıklamasında bulunarak işin özünü yok saymak Alim’e yonelik tepkileri Yüce’ye yöneltmek istediği anlaşıldı.
Çay üreticisi Fatih Sadıkoğlu ; “Bir tek ben mi böyle düşünüyorum Rize’de diyordum Alim için demek ki yalnız değilmişim tebrikler 700trilyon zarar ettiren adam atandı, ”diye tepki gösterdi.
Soruyoruz;
6 yıla yakın ÇAYKUR’un en üst makamlarından olan ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcılığı, Yönetim Kuruluğu üyeliği, 3 yıla yakın Genel Müdür Vekilliği yapmış olan Yusuf Ziya Alim’in ÇAYKUR’un batmasına giden gelişmelerde nasıl sorumluluğu olmaz?
Yusuf Ziya Alim’in Genel Müdür yapılması için beyanatlarda bulunan, destek verenler arasında bu sorunun cevabını verebilecek olan var mı?
İŞTE SALTUK DENİZ ALİM’İN ASALETEN ATANMASI İÇİN YAPTIĞI O ÇARPICI AÇIKLAMALAR:


PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -