Kuzey Teve

CHP İl başkanı Deniz’den Türüt’e “Hayatın el etek öpmek ve yağdanlıkla geçti”

CHP İl başkanı Deniz’den Türüt’e “Hayatın el etek öpmek ve yağdanlıkla geçti”
337 views
04 Aralık 2023 - 9:22
Spread the love

CHP İl başkanı Deniz’den Türüt’e ““HAYATIN EL ETEK ÖPMEK YAĞDANLIKLA GEÇTİ”

Gençağa Karafazlı-

Çeşitli Karadeniz müzikleri yanı sıra ırkçı söylemleriyle bilinen yerel kemençe sanatçısı İsmail Türüt , CHP Eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul büyük şehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik “ Kemalı postaladım, sıra bunda” sözlerine CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz “ Bizim için yok hükmünde olan ,adını anmanın bile bize çöp gibi geldiği birisi, gene aşağılık kompleksine girmiş” ifadeleriyle sert tepki gösterdi.

Geçen hafta İstanbul Atatürk Havalimanı etkinlik alanında Rize dernekler federasyonu (RİDEF)tarafından düzenlenen 13.Rize günlerinde sahne alan Rizeli kemençe sanatçısı İsmail Türüt’ün “Kemal’ı postaladım, sıra bundan(İmamoğlu kastediyor) açıklamalarına CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz sert tepki gösterdi.

“SEN KİMSİN, NESİN, CÜRMÜN NE SENİN?

İsmail Türüt’e ağır ifadelerle tepki gösteren Saltuk Deniz; “Kendisini şarkıcı/türkücü zanneden ama şarkıcılığa geçememiş ve bizim için yok hükmünde olan, adını anmanın bile bize çöp gibi geldiği birisi, bugün gene aşağılık kompleksine girmiş… Eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu için terbiye ve ahlak dışı kelimeler kullanmış; “Kemal’i postaladım, sıra bunda” demiş. Sen kimsin, nesin, cürmün ne senin?

“HAYATIN EL ETEK ÖPMEK YAĞDANLIKLA GEÇTİ”

Hayatında el-etek öpmekten, yağdanlık gibi gezmekten başka ne yaptın da racon kesiyorsun? Senin gibileri biliriz, omurganız yoktur! Yakında, ‘beni yanlış anladınız’ der özür dilersin. Bu saygısız kelimeleri yutarsın. Ayrıca, ‘bizim bahçemize rüzgâr eken fırtınayı biçer’ demişsin… Evet, senin bahçene fırtına ektik ne yapacaksın İsmail?

“RİZE GÜNLERİ SİYASİ BİR ARENAMIDIR? RİDEF ÖZÜR DİLESİN”

İsmail Türüt, bizim için eleştirilmeye değmeyen bir türdür. Türkücü değildir. Şarkıcı değildir. Sanatçı değildir. Kim olduğunu kendisi daha iyi bilir. Bizim için yok hükmündedir. Biz asıl RİDEF’i eleştiriyor ve buradan çağrı yapıyoruz. Rize günleri siyasi bir arena mıdır? Siz buna nasıl izin veriyorsunuz? Hızlı bir şekilde sizden özür açıklaması yapmanızı istiyoruz”

NE OLMUŞTU?

İsmail Türüt, 2014 seçimlerinde dönemin Ankara Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek’e yazdığı “Millet Seni Seviyor. Adın da var markanda. Durmak yok yola devam, hükumet var arkanda’ sözlerinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na uyarlandığını söyledi. İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretinde çalan müziğin sözlerinin “Millet seni seviyor. Adında var markanda. Yürü başkanım yürü, İstanbul var arkanda’ şeklinde değiştirilerek vatandaşlara dinletildiğini söyleyen İsmail Türüt, “Ekrem İmamoğlu beni ne aramış ne sormuş. Yıllar önceden tanıdığım birisi. Benim parça kata külle ile uydurmayla yapılmaz. Avukatımla şimdi görüştüm davamı açacağım” diye açıklama yapmıştı

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -