Kuzey Teve

CHP de sular durulmuyor

CHP de sular durulmuyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
123 views
13 Kasım 2014 - 17:19
Spread the love

Maltepe Eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

“Bugün gelinen noktada partiyi ilkelerinden uzaklaştırmış, ideolojisini yok sayan, tarihinden ve siyasi projesinden utanan bir yönetimin, CHP’yi ilkesizce farklı yönlere savurduğunu”belirten Prof. Dr. Zengin, “bu koşullar altında artık CHP’de siyaset yapmanın anlamı kalmadığını” belirtti. 

Mustafa Zengin aşağıdaki istifa mektubunu yayınladı:

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL MERKEZİ SÖĞÜTÖZÜ ANKARA

Geçmiş dört yıla baktığımızda, emperyal güçlerin kurgusuna uygun olarak Yeni Türkiye’nin kalıba döküldüğünü ve partimizin bu süreç karşısında etkin olmaktan çıkarıldığını görmekteyim. Türkiye’yi değiştirmek isteyen güçlerin, CHP’yi işgal ettiğini görmekten üzüntü duymaktayım.

“Ben CHP’li değilim, Said-i Nursi Cemiyetindenim” diyenlerin, “Ben hiç CHP’ye oy vermedim, hep AKP’ye oy verdim” diyenlerin, “Tekke ve zaviyeler kapatılmamalıydı, onlar eğitim yuvalarıydı” diyenlerin ve Partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Kefere Kemal” diyenlerin cirit attığı ve yönetici konumuna getirildiği partimiz, belli ki, fazlaca değişime uğratılmış, Atatürk ilke ve devrimlerinden uzaklaştırılmış, partimizin geçmişinden utanan ve Altı Ok’u yeniden yorumlama cüretini gösteren yöneticiler tarafından işgal edilmiştir. Bu bağlamda Partimiz ideolojisinden uzaklaştırılmış ve değişime uğratılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerine ihanet edenler 91 yıllık çınar olan partimizin filizleri olarak yorumlanmıştır. Cumhuriyete, Laikliğe, Devrimciliğe, Milliyetçiliğe, Halkçılığa, Devletçiliğe, özetle Altı Ok’a inanan halkımıza umut olamayan bu anlayış hakaret niteliğindedir ve kabul edilemez. 

Bu nedenlerle 1997 yılından beri üyesi bulunduğum CHP üyeliğinden istifa ediyorum. Gereğini rica ederim.

Prof.Dr. Mustafa Zengin

Mustafa Zengin son yerel seçimde CHP tarafından aday gösterilmemiş ve CHP’nin adayı Ali Kılıç’a Maltepe Belediye Başkanlığı koltuğunu devretmişti

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -