Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇGD’NİN 46 YILI KURULUŞU BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ MÜCADELESİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

ÇGD’NİN 46 YILI KURULUŞU BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ MÜCADELESİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
172 views
27 Şubat 2024 - 10:53
Spread the love

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize şube başkanı Gençğa Karafazlı  “Çağdaş gazeteciler derneği , 46 yıllık birikimi ve deneyimi ile bugün de kurucu iradesinin belirlediği çizgide, gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesi, basın ve ifade özgürlüğünün savunulması yolunda mücadelesini sürdürüyor” dedi.

İnsan hakları derneği MYK üyesi ve Karadeniz sorumlusu Çağdaş Gazeteciler derneği (ÇGD) Rize şube başkanı  Gençağa Karafazlı , ÇGD’nin 46.kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Özgür basın mücadelesi veren Gazetecilerin hapishanesine dönüşen Türkiye’de  özgür basın şiarıyla 46 yıl önce kurulan ÇGD’nin mücadelesinin devam ettiğini ifade eden Karafazlı ÇGD’nin 46.yaş gününde genel Merkez Yönetim Kurulu’nun açıklamasını aktardı:

BASIN EMEKÇİLEİRNİN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNDE 46 YIL

“Gazetecilerin gerçek bir örgüte olan ihtiyacını karşılamak için yola çıkanların kurduğu, dönemin toplumsal koşulları içinde şekillenen, bugüne gelirken büyük ve onurlu bir mücadele deneyimi biriktiren örgütümüz Çağdaş Gazeteciler Derneği, 46 yılı geride bıraktı.

Türkiye’nin en çalkantılı günlerinde kurultaylar düzenleyen, demokratik haklarla ilgili raporlar hazırlayan, geniş bir gazetecilik külliyatı oluşturan ve alanın mesleki-politik perspektifini geliştiren Çağdaş, geride bıraktığı yıllar boyunca binlerce üyesi, yüzlerce yöneticisi ile gazetecilik mücadelesinin en önünde olmayı hep sürdürdü.

ÇGD , 46 yıllık birikimi ve deneyimi ile bugün de kurucu iradesinin belirlediği çizgide, Kuruluş Bildirgesi’nin ışığında gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesi, ifade özgürlüğünün savunulması, sendikal örgütlenmenin genişletilmesi için çalışmaya devam etmekte; demokratik meslek mücadelesini basın emekçilerinin hakları mücadelesiyle bir tutarak kendi öz-gücüne dayanan bir örgüt olarak varlığını inatla sürdürmektedir.

GAZETECİLER HERGÜN BASKI VE TEHDTLERLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR

ÇGD her zaman olduğu gibi bugün de örgütsel yapısını günün koşullarına göre yenileyerek, genç gazetecilerin varlığını önceleyerek, mücadele alanındaki dağınıklığa ve ideolojik savrulmalara karşı tutum alarak yoluna devam etmektedir.

ÇGD, cezaevleriyle, davalarla, şiddetle, tehditle, sömürüyle her geçen gün daha fazla karşı karşıya bırakılan gazetecilerin emek ve meslek haklarını savunmaktan, demokratik hakların geliştirilmesi için çaba göstermekten, barışa ve bağımsızlığa inanmaktan dün olduğu gibi yarın da vazgeçmeyecektir.

Bu düşünceler doğrultusunda bütün meslektaşlarımızı gazeteciliğin ve gazetecilerin savunulması için tek mümkün yol olan örgütlü mücadeleyi daha etkin şekilde sürdürmek için Çağdaş çatısı altında buluşmaya ve bugünlere ulaşan onurlu geçmişi çoğaltarak geleceğe bırakmaya çağırıyoruz.

YAŞASIN ÖZGÜR BASIN YAŞASIN MÜCADELEMİZ

Geride bıraktığımız 46 yılda kaybettiğimiz tüm ustalarımızı saygıyla anıyor, ÇGD’yi bugünlere ulaştıran herkese saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Gazeteciliğin ve gazetecilerin özgür olacağı nice 46 yıllara. Yaşasın basın özgürlüğü, yaşasın örgütlü mücadelemiz, yaşasın ÇGD”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -