Kuzey Teve

Cengiz, Artvin Valiliği’ne 104 bin lira bağışlamış!

Cengiz, Artvin Valiliği’ne 104 bin lira bağışlamış!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
53 views
03 Ocak 2021 - 12:08
Spread the love

 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasından sızdırılan bir tapede “Milletin a… koyacağız” diyen ve bu sözler nedeniyle 8 bin lira tazminat ödemeye mahkum edilen işadamı Mehmet Cengiz’in Artvin Valiliği’ne yaptığı 104 bin lira bağışın, Cerattepe’de halkın direnişine karşın yapılması amaçlanan maden için verildiği öne sürdü.

Yardımsever Cengiz

cerattepe3

Fotoğraf: DHA

BirGün’den Seçil Türkkan’ın haberine göre, ÇED raporunun geçen yıl iptal edilmesine rağmen, içeriğine dokunmadan sadece sayfa sayısını arttırarak yeniden geçirmesiyle, ‘maden mücadelesi’ yeniden başlarken, Cengiz Holding’in Artvin Valiliği’ne yaptığı bir bağış da dikkat çekti.

Madene karşı nöbette olanların sürekli oyalamalarla karşılaştığı ve bölge halkının Cengiz Holding’in yanında saf tutmakla suçladığı Artvin Valiliği’nin 19 Nisan tarihinde düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri’nin toplam 104 bin TL’lik giderlerinin bir kısmını ödediği ortaya çıktı.

Buna göre, Hatila Milli Parkı’nın içinde yer alan, dünyanın 100 doğal ormanından birinin bulunduğu Cerattepe, Kafkasör Yaylası, ve Genya dağında maden açmak için her yolu deneyen Cengiz Holding, Artvin Valiliği’ne ‘bağış ve yardım’ adı altında tanıtım günleri için katkıda bulunmuş.

Valilik tarafsızlığını kaybetti

Mehmet Cengiz

Mehmet Cengiz

Bu bağışı, valilikle Cengiz Holding arasındaki yakınlaşmanın göstergesi olduğunu belirten Yeşil Artvin Derneği Üyesi ve davanın avukatı Bedrettin Kalın “Bu faturalar maden için valiliğin nasıl ikna edildiğinin kanıtı. Valilik böylece Artvin halkı nezdinde bütün tarafsızlığını ve güvenirliliğini kaybetmiştir” yorumunu yaptı.

Derneğin, bağışla ilgili basın açıklaması yapması bekleniyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -