Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇAYKUR SAHTE VE TAKLİT ÇAYLARA KARŞI ÇALIŞMA BAŞLATTIĞINI DUYURDU

ÇAYKUR SAHTE VE TAKLİT ÇAYLARA KARŞI ÇALIŞMA BAŞLATTIĞINI DUYURDU
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
198 views
09 Eylül 2021 - 10:57
Spread the love

ÇAYKUR’dan sahte ve taklit çaylara karşı mücadele

Gençağa Karafazlı

Çaykur yetkilileri her yıl ülkeye kaçak yollarla yaklaşık 25 bin ton  kaçak çayın girdiğini açıklamalarının ardından , ÇAYKUR’un adını kullanarak sahte ve  taklit çayların piyasaya sürülmesine karşı harekete geçti.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, (ÇAYKUR) sahte ve taklit çaylara karşı ülke genelinde ilgili kurumlarla iş birliği halinde mücadele yürüttüğünü açıkladı.

Çaykur, ülke genelinde bir yandan satış ve pazarlama ağını genişletme çalışmaları sürdürüken diğer yandan sahte ve taklit ürünlere karşı da mücadele yürütüyor.

Çaykur’un Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve satış temsilcilerinin saha denetimleri sonucu Ağrı’nın Patnos ilçesinde polisin yaptığı operasyonda 1 kilogramlık paketlerde 114 adet Çaykur markalı sahte ürün ele geçirildi. Sahte ürün satışı yapan iş yeri sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Çaykur yetkilileri sahte ve taklit ürünlere karşı ülke genelinde saha denetimlerinin aralıksız devam ettirildiğini belirterek, devletin ilgili tüm kurumları ile iş birliği halinde mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -