Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇAY ÜRETİCİLERİNDEN ÇAYKURA “TERÖRİST MAFYA DEĞİL ÜRETİCİYİZ”

ÇAY ÜRETİCİLERİNDEN ÇAYKURA “TERÖRİST MAFYA DEĞİL ÜRETİCİYİZ”
218 views
03 Haziran 2021 - 7:48
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI

AKP Hükümetinin ÇAYKUR’da uyguladığı alım politikalarına yönelik çay üreticilerinin eylemleri ses getirmeye iktidarı rahatsız etmeye devam ederken üreticilerin kota ve kontenjan eylemlerine  tepki Hükümetten değil ÇAYKUR yetkililerinden gelmişti.

Önceki gün ÇAYKUR yazılı bir açıklama yaparak kota ve kontenjanın devam edeceğini ancak bu duruma karşı çıkanların çay üreticileri değil dışarıdan gelen kışkırtıcıların olduğunu üreticilerinde bunlara inanması gerektiğini açıkladı.

Çaresizliğin bitişin bir açıklaması olarak değerlendirilen ÇAYKUR’un bu açıklamaları sonrası çay üreticileri çay bahçelerinden ÇAYKUR’a tepki gösterdiler.

Bazı üreticiler biz mafya değil çay üreticisiyiz şeklinde çay bahçelerinden fotoğraflarını da paylaşarak yeni bir eylem dalgası başlattılar.

ÇAYKUR’un bu kez nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu olurken Kemalpaşa lı çay üreticisi Harun Aksu ÇAYKUR’un açıklamasına sosyal medya hesabından  şu şekilde tepki gösterdi.

“Terörist değil çay çiftçisiyim. Sosyalist olmaya davranmaya çalışan biriyim. İlgiler ucuza çay satmamı istiyorlar!
Buna karşı düzenlenen mitingde “çay üreticisi yoktu ondan saldırdık” diyenlere gelsin. Burası eyfel kulesi yada İstanbul boğazı değil! Çay bahçesi. Maskem ve mesafem var ama benim mafyam yok”

Hopa’lı çay üreticisi Şükrü Mısırlıoğlu ” çay üreticisiyim kota ve kontenjana tepkiliyim o nedenle eylemlerdeyim”

Rize den Mustafa Papaker yorumlara cevap vererek ÇAYKUR’a şu tepkiyi gösterdi “Yoldaş abim kafası çalışan sorgulayan birey olmak bile düzen tarafından potansiyel suçluluktur, bizim mafya muz emeğimiz ve onurumuzdur”

Tuncer Karaşah “Bende çay müstahsiliyim ve çayın nakliyesini yapıyorum. Bende TERÖRİSTİM”

A Haber ise geçen hafta Hopa eylemlerinde saldırıya uğrayan Halkevleri yöneticisi çay üreticisi Dursun Ali Koyuncu nun çay üreticisi olmadığı bir örgüt üyesi olduğunu manşetlerden duyurmuştu.

Dursun Ali koyuncu ise A Habere çay bahçesinden cevap verdi. “Evet devrimciyim çay üreticisi ve emekçiyim kota ve kontenjana karşıyım karşı olacağım ” diye seslendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -