Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇAY ÜRETİCİLERİNDEN AKP’Lİ BAŞKANA “SİZİ RAHATSIZ ETMEYE HAKKIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

ÇAY ÜRETİCİLERİNDEN AKP’Lİ BAŞKANA “SİZİ RAHATSIZ ETMEYE HAKKIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”
217 views
12 Haziran 2021 - 20:49
Spread the love

Çay üreticilerini ve yaşam savunucularını ‘seyyar provokatör’ ilan eden AKP Rize il başkanı İshak Alim’e çay üreticilerinin cevabı gecikmedi.

“SİZİ RAHATSIZ ETMEYE HAKKIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

GENÇAĞA KARAFAZLI-

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize’de yerel gazetecilerle bir araya geldiği basın toplantısında hükümetin ÇAYKUR’da uyguladığı çay alım politikalarını eleştirenlere ve İkizdere’de taş ocağına karşı mücadele edenlere tepki göstererek, her ikisinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı yapıldığını ifade etmiş, Çay üreticilerinin kota ve kontenjan uygulamasına tepki gösterenleri ‘seyyar provokatörler’ olarak suçlamıştı.

AKP Rize il başkanı İshak Alim’in bu açıklamalarına ÇAYKUR’un çay alım politikalarını protesto eden Artvin, Kemalpaşa’lı çay üreticilerinden cevap gecikmedi.

Bugüne kadar yapılan eylemler de cop yiyen şiddet gören kadınlar emekçi çay üreticilerin olduğunu öne süren, Nurcan Altunkaya, Atakan Koyuncu, Canan Ustabaş , Olcay Muti , Canan özkan , Dursun ali Koyuncu , Fatma Biçer adli çay üreticileri , AKP Rize İl Başkanına Çay Üreticisinin cevabıdır denilen bir açıklama yaptı.

“İKTİDARINIZ HAKKINI SAVUNANLARI VATAN HAİNİ PROVOKATÖR İLAN ETMEKTEN İLERİ GİTMİYOR”

“Hiçbir zaman üreticiden yana tavır almayan partiniz bizi yine şaşırtmıyor. Her gün sabah 5’te kalkıp çayı toplayan daha sonra bir mesaj ile kontenjanın düştüğünü haber alıp çayı elinde kalan üreticiyi anlamanızı beklemiyoruz.

Bugüne kadar yapılan eylemler de cop yiyen şiddet gören kadınlar emekçi çay üreticileridir. İktidarınız her zaman olduğu gibi hakkını savunan yurttaşları vatan haini, marjinal, provokatör ilan etmekten ileriye gidemiyor.

İktidarınız ve şürekasına Üretici olduğumuzu kanıtlamamıza gerek yok çünkü trollerinize ve yandaş medyanıza belgeleriyle gereken cevapları net bir şekilde verdik.

“SİZİ RAHATSIZ ETMEYE HAKKIMIZI ALANA KADAR MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Şimdi gelelim esas meseleye ÇAYKUR ve İktidarınız çay üreticisinin taleplerine kulak tıkamaya devam ettiği sürece çay   üreticileri olarak sıkılmadan, yorulmadan sizi rahatsız etmeye devam edecek ve hakkımızı alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -