Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÇAY KANUNU TASLAĞI KAPALI KAPILAR ARDINDA MI HAZIRLANIYOR?

ÇAY KANUNU TASLAĞI KAPALI KAPILAR ARDINDA MI HAZIRLANIYOR?
213 views
05 Şubat 2021 - 15:41
Spread the love

İktidar uzun zamandır gündemde olan Çay Kanunu yasa taslağı için çalışmalara start verdi.
GENÇAĞA KARAFAZLI

AKP Rize Milletvekili Muhamnet Avcı, geçtiğimiz günlerde iktidar olarak Çay Kanunu için çalışmaları başlatacaklarını belirtmiş, bunun İçin “İşi siyasi ranta dökmeden Rizeli hemşerilerimize nasıl bir fayda sağlarız diyerek bütün siyasi partilerin bir araya gelerek burada bir fikir birliği içinde bir kanun taslağıyla hareket etmeli.” şeklinde açıklamalarda bulunmuş ve “önümüzdeki süreçlerin en önemli gündemlerinden bir tanesi çay kanunu olacak” diyerek bu yönde çalışmaların başlatılacağını ifade etmişti.

Rize Nabız olarak edindiğimiz bilgilere göre Çay Kanunu için çalışmalara start verilmiş. Ancak, Milletvekili Avcı’nın belirttiklerinin aksine çalışmalar kapalı kapılar ardında ve dar bir komisyonla başlatılmış durumda.

Bölgemizin can damarı olan çayla ilgili hazırlanacak olan Çay Kanunu çalışmalarına ne üretici temsilcilerinden, ne sendikalardan, ne sivil örgütlerden hiç kimse yok. Hatta ne bu çevrelerin, ne de kamuoyunun böyle bir çalışma yapıldığından haberleri dahi yok.

Oysa, oldu bittiye getirilecek bir yasa taslağı oluşturulması ve bunun yasalaşması, çayımızın geleceğini karartmak demek.
O nedenle konuyu yakından takip etmekteyiz.

Bu konuda kapalı kapılar ardında görüşmeleri başlatan komisyonun önünde hangi maddelerin bulunduğu, bu maddeler hakkında kimin ne yönde görüş belirttiğini, kamuoyunun, sivil örgütlerin, siyasi partilerin, sendikaların, üreticilerin ne düşündüğünü önümüzdeki günlerde enine boyuna masaya yatıracağız.

Haberleri sıcağı sıcağına, haberin kaynağından öğrenmek istiyorsanız bizi takip etmeye devam ediniz..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -