Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Çay Fabrikaları Çevreyi Zehirlemeye Devam ediyor

Çay Fabrikaları Çevreyi Zehirlemeye Devam ediyor
72 views
09 Haziran 2024 - 18:06
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize ilinde Fındıklı ilçesi başta olmak üzere birçok bölge de faaliyet gösteren çay fabrikalarının bacalarından çıkan duman ve is çevreyi kirletmeye devam ediyor.

(RİZE) Seçildiği günden beri Rize halkının toplumsal, siyasal ve yaşam alanlarını koruma konusunda duyarlılık gösteren CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı çay fabrikalarının çevre kirliliği yaratması ve insan sağlığı sorunu oluşturması konusuna dikkat çekti.

Tahsin Ocaklı x hesabından yaptığı paylaşımda Rize valiliği, Çevre bakanlığı nı etiketleyerek, “Çay fabrikaları, baca filtresi takılmadığı için çevre kirliliğine yol açıyor. Rize’nin hemen her ilçesinde hem kamu hem özel fabrikalar insanları zehirlemeye devam ediyor. Organik çay üretilen bir fabrika bile zehir saçıyor “diye Tweet atarak kirliğe dikkat çekti.

Bilindiği gibi Fındıklı halkı geçmişte, Karali çay fabrikası ve Rize ilinde faaliyet gösteren çay fabrikalarının insan sağlığını tehdit ettiği, bölgede kurulu olan çay fabrikalarının büyük çoğunluğunun ruhsatsız çalıştığı, çevre ve halk sağlığını korumak için gerekli tedbirlerin alınmadığı, halk sağlığını korumakla görevli kamu otoritelerinin görevlerini yapmadığını belirten birçok basın açıklaması yapmışlardı. Açıklamalarında gerekli tedbirleri almadan çalışan fabrikalara sessiz kalmayacaklarını belirten yöre halkı, birçok kez Fındıklı Belediyesi, Rize Valiliği ve sağlık müdürlüğüne şikâyette bulunmuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -