Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Can Dündar yazısında “HDP dışarıdan desteğe sıcak” dedi

Can Dündar yazısında “HDP dışarıdan desteğe sıcak” dedi
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
165 views
20 Mayıs 2015 - 11:21
Spread the love

Can Dündar, “HDP dışarıdan desteğe sıcak” başlıklı bugünkü köşesinde Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder ile yaptıkları görüşmeyi aktardı.

 Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, “Cumhuriyet liderlerle buluşuyor… HDP dışarıdan desteğe sıcak” başlıklı bugünkü köşesinde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaptıkları görüşmeyi aktardı.  

Dündar, HDP’lilerin “AKP yeniden iktidar olursa, dışarıdan destek verme fikrine uzak değiller” dediğini aktardı.

Can Dündar yazısında “HDP’ye gelen araştırmalarda iktidar partisinin oy yüzdesi yüzde 40 civarında görünüyor. Tek başına iktidar zor gibi…” dedi.

Dündar, “AK Parti yeniden iktidar olurlarsa HDP ile bir koalisyon ihtimali var mı?”şeklindeki soruya Demirtaş ve Önder’in yanıtını şöyle özetledi: “Buna hevesli değiller; böyle bir koalisyonun partilerine çok zarar vereceğine inanıyorlar.”

Dündar’ın yazısında “Ancak AKP yeniden iktidar olursa, dışarıdan destek verme fikrine uzak değiller” ifadesi dikkat çekerken Demirtaş ve Önder’in şu görüşleri aktarıldı:

“Belli ilkeler konur, kamuoyuna açıklanır, o ilkeler bazında kendimizi de onları da bağlarız. Süreci sürdürürüz. Ama bunun için son dönem söylediklerinden, ‘Kürt sorunu yoktur, masa yoktur, Dolmabahçe yoktur’ laflarının hepsinden rücu etmeleri ve izleme kurulu da dahil yeniden müzakereye başlamaları lazım. Öyle olursa Kandil’in anında kongre toplama taahhüdü ortada… Ama muhatap Saray değil, hükümettir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -