Kuzey Teve

Çamuriyetçi… HDPKKcı… Tantanacı medyanın son artisti.

Çamuriyetçi… HDPKKcı… Tantanacı medyanın son artisti.
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
199 views
02 Ocak 2021 - 21:56
Spread the love

 

Usta oyuncu Türkan şoray “Kalbim Soma işçileriyle çarpıyor” dediği için AKP’li milletvekilinin hışmına uğradı. AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı, Türkan Şoray’ın sözlerini hedef alarak Şoray’a “Çamuriyetçi, HDPKK’cı, Amerikancı, İsrailci, Emperyalist işbirlikçisi” hakaretlerinde bulundu.

AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Türkan Şoray’ın dün gündem olan açıklamalarını hedef alarak Şoray’a “Çamuriyetçi, HDPKK’cı, Amerikancı, İsrailci, Emperyalist işbirlikçisi” hakaretlerinde bulundu.

Yeşilçam efsanesi Türkan Şoray’ın dün Sözcü gazetesinden Yüksel Şengül ile yaptığı röportaj yankı uyandırmıştı.
 
Şoray, Yüksel Şengül’ün “Sizce Türkiye’nin en büyük sorunu nedir?” sorusuna “İşsizlik” yanıtını vermiş ve şöyle konuşmuştu:

“Birinci sıraya işsizliği koyarım. Korona olayından sonra daha da büyük bir sorun olacak diye endişeleniyorum,” diyen Şoray, “Özellikle gençlerin büyük bir enerjisi var. Maalesef okumuş, üniversite bitirmiş veya okuyamamış, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz iş arıyor. Gençlerin, özellikle geçim derdinde olan insanların derdi beni çok mutsuz ediyor. İstatistiklere baktığımızda ürkütücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Yıllarca yemeyip içmeyip evlatlarını okutan, onların meslek sahibi olması için çırpınan ailelerin hüznünü ve hayal kırıklıklarını yüreğimde hissediyorum. Gençlerin önü açılmalı. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bu ülkeyi aydınlığa götürecek olanlar… Umutsuzlukları umuda çevrilmeli diye düşünüyorum,”

Şoray, Soma işçilerini de ilk günden itibaren takip ettiğini ifade edip, “Soma işçileriyle ilk günden beri çok ilgiliyim ve kalbim onlarla çarpıyor. Maden işçileri, tarım işçileri, işçiler, emekçiler… Alın teri için yola çıkan herkesin yanındayım. Herkes emeğinin karşılığını mutlaka almalı. Ancak o zaman hep beraber yüzümüz güler.” demişti.

“İşsizlik verileri pandeminin etkilerini yansıtıyor mu?” sorusunu da yanıtlayan Şoray şu cevabı vermişti: 
 
“Gelir adaletsizliği tabii… Keşke herkesin bu konuda şansı eşit olabilse. Ayrıca giderek kutuplaşıyoruz. Toplumda birbirimizi ötekileştirmeyerek, empati yaparak, birbirimizi dinleyerek, karşı görüşlüyse saygı duyarak orta yolu bulmalıyız. Bugün ülkemin görüş ayrılığı içinde kutuplaştığını görmek beni çok üzüyor. Birbirimizi yapıcı tenkit edelim, birbirimizden alacağımız ve birbirimize vereceğimiz çok şey var. Birlik içinde olalım.

Ayrıca ülkemde eğitim çok önemli. Eğitimde fırsat eşitliği, kız çocuklarının okutulması çok önemli. Eğitimin hava, su, beslenme, barınma ve sağlık kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitim düşünebilme, hayata uygulayabilme ve yaşamın değerini bilme yeteneğidir, sonsuzdur.”

AKP’li Çamlı Türkan Şoray’ı hedef aldı

Türkan Şoray’ın açıklamalarının etkisi devam ederken AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sosyal medya hesabından açıklama yaparak büyük hakaretlerde bulundu.

Çamlı, Şoray’ın haberlerini paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Çamuriyetçi, HDPKK’cı, Amerikancı, İsrailci, Emperyalist işbirlikçisi, tantanacı medya sahnesinin son artisti Türkan Şoray”

turkan.jpeg

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -