Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Bursa’da gazetecilerin işten atılmasına tepki

Bursa’da gazetecilerin işten atılmasına tepki
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
171 views
03 Ocak 2021 - 14:50
Spread the love

 Bursa’da Olay Medya’da başlayan işten çıkarmalar Sönmez Medya’ya da sıçradı. Sönmez Medya bünyesinde çalışan 18 televizyoncu ve gazeteci işten çıkarıldı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi, artan işten atmalara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada işten çıkartılan televizyoncu ve gazetecilerin yanında olduğunu belirtti.

Her ekonomik kriz döneminde, işverenlerin önlem adına ilk başvurdukları yöntemin işten çıkarma olduğunun bir kez daha görüldüğüne dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin pek çok noktasında olduğu gibi kentimizde de halkın haber alma özgürlüğü konusunda üstün çaba sarf eden, gerek özlük hakları gerekse çalışma huzuru kısıtlandığı halde mesleğini sürdürmeye çalışan ve görevlerini 24 saat esaslı yerine getiren basın emekçilerinin bu ekonomik daralma sebebiyle işten çıkarıldığına üzülerek şahit oluyoruz. Bursa medyasında işsiz kalan, iş alanları daraltılan, üyemiz olsun olmasın tüm meslektaşlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu, yaşanan bu sancılı süreçten çıkış yollarını omuz omuza beraberce bulacağımızın altını kalın çizgilerle çiziyoruz.” (Bursa/EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -