Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“BURASI ESİR KAMPI”DİYEN İŞÇİYİ LİMAK HOLDİNG İŞTEN KOVDU

“BURASI ESİR KAMPI”DİYEN İŞÇİYİ LİMAK HOLDİNG İŞTEN KOVDU
245 views
04 Ocak 2021 - 19:36
Spread the love
 “BURASI ESİR KAMPI”DİYEN İŞÇİYİ LİMAK HOLDİNG İŞTEN KOVDU

Gençağa KARAFAZLI – 

Artı gerçek ve Artı tv ye açıklamalarda bulunan Limak, Yusufeli şantiyesinde çalışan Rize’li işçisinin işine son verdi.

“KORONADAN DEĞİL PİSLİKTEN ÖLECEĞİZ” 

Limak Holding’in yürüttüğü Artvin Yusufeli’ndeki baraj inşaatında çalışan Bilal Yaloğlu Artı gerçek ve Artı TV ye ; “Limak holding işçilerin hayatını yok sayıyor Coronavirüsü test sonuçları pozitif çıkan onlarca işçi, kaldıkları şantiye de adeta ölüme terk edildi.

Pozitif hastalar 5 kişi bir koğuşta kalıyor, yemekhanede tedbir alınmamış, paslı ranzalarda yatıp kalkıyoruz, Gitmek istiyoruz göndermiyorlar. Askeri, polisi, sağlık yetkilileri doktorlar bizimle ilgilenmiyor, bize kimse sahip çıkmıyor, burada 30 işçi testleri pozitif çıktı. Ayağımızda ayakkabılarımız bile yok bizi ayağımızda terliklerle gelip buraya attılar. Âdeta esir kampındayız bize yardımcı olun sesimizi duyurun bizi kurtarın burada korondan değil pislikten öleceğiz şeklinde limak holding şantiyesinde yaşadıklarını aktırmıştı.

Bilal Yaloğlu nun bu açıklamaları sonrası korona virüsü tedavisi geçen hafta biter bitmez işine son verildi.

“EVİNE GİT BİZ SANA HABER VERİRİZ DEDİLER İŞTEN ATTILAR” 

Bilal Yaloğlu işinden atıldığını ve yaşadıklarını şu şekilde aktardı. Limak holding Yusufeli yaşadıklarımızı sizlere aktarmıştım.

Haberler yayınlandıktan bir gün sonra yetkililer her şeyi düzeltmeye başladılar ancak öğrendiğim kadar pandemi ekibi gelmiş 400 bin lira ceza kesmiş. Daha sonra benim tedavim tamamlanır tamamlanmaz bana çık git memleketine Rize ye biz seni çağıracağız dediler. Rize ye gittikten bir gün sonra şantiye şefi aradı artık gelme dedi.

Anladım ki işime son veridiler. Zaten isteselerdi de o esir kapına gitmezdim. Orda işçi hakkı insan hakkı falan yok. İşçilerin çoğu zorunlu çalışıyor. Orada şirketin tek derdi işçileri köle gibi çalıştırmak ve para kazanmak, kimseyi düşündükleri yok. Dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -