Kuzey Teve

Bu saatten sonra HDPye yapılacak bir saldırıda fail Erdoğandır

Bu saatten sonra HDPye yapılacak bir saldırıda fail Erdoğandır
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
118 views
31 Ekim 2015 - 8:50
Spread the love

 HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken,Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isim vermeden “Malum partiye saldırı olursa soru işareti koyun” sözlerini, “Sanırım Erdoğan, ‘Böyle bir şey olursa sizin için sürpriz olmasın’ mesajı vermek istiyor” diye değerlendirdi.
İMC’de Ayşegül Doğan ile Gündem Müzakere progmanına konuk olan Baluken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ATV- A Haber ortak yayınında isim vermeden HDP’yi işaret ederek, “Malum partiye saldırı olursa soru işareti koyun,” sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Baluken, “Bu saatten sonra HDP’ye yapılacak bir saldırıda soru işareti yerine iki nokta üstüste koyup ‘Fail Erdoğan’ demek lazım,” dedi. Baluken devamla şunları söyledi:
“Çünkü uzun süredir devletin elinde HDP’ye yönelik ciddi saldırıların olacağına; HDP’li siyasetçilere, eşbaşkanlara yönelik suikastların olacağına dair bilgi olmasına rağmen Erdoğan ve AKP’li yetkililer ısrarla tedbir almaları gereken yerde HDP’yi hedefleştiren söylem ve politikalar geliştirdi. Bunun sonucunda birçok yerde devreye giren ve kadük kalan bir takım saldırı süreçleri oldu.

Şimdi son 48 saate girilirken doğrusu sadece HDP açısından değil bütün Türkiye’de büyük bir gerilim var. Bıçak üstünde olan toplumsal kesimler var. ‘Acaba yeni bir provakasyon, yeni bir saldırı olabir mi’ diye bir endişe var. Sanırım Erdoğan, ‘Bu tarz bir şey olursa da sizin için sürpriz olmasın’ mesajı vermek istiyor.

IŞİD’in yaptığı eylemlerle ilgili de IŞİD’in yapmayı düşündüğü olası eylemler için tek bir adres göstermeden kafa karışıklığı yaratmak istiyor. Bunu iki nedenle yapıyor; birincisi AKP-IŞİD ilişkileri Rojava, Suriye ve Ortadoğu’dan sonra Türkiye’deki son saldırılardan sonra iyice teşhir oldu. İkinci de gerçekten IŞİD’i aklama gayreti var.”
ERDOĞAN’IN SÖZLERİ 
ATV – A Haber ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda yine terör eylemi içerisinde olanlar, hazırlığı içerisinde olanlardan bir grubu yakalamışlar. Onun hakkında bana bilgi verildi. Ve bunlar, bu şeylerini -terörist olduğu halde, malum yapıdan olduğu halde-, bakın şimdiden söylüyorum, eğer malum siyasi partiye yönelik bu tür eylemler yapılırsa soru işaretini koyun. Bu kadar açık konuşuyorum,” demişti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -