Kuzey Teve

Bu Bana Göre Bir Acziyettir

Bu Bana Göre Bir Acziyettir
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
195 views
07 Şubat 2014 - 12:59
Spread the love

 Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu STK ziyaretlerine MÜSİAD Rize Şubesiyle devam etti.

Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu Müsiad Rize Şubesinde Şube Başkanı Mahmut Dabak ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle biraraya gelerek Rize’nin sorunlarını ve çözüm yollarını konuştu.

“Seçimlerde kişiler ve kimlikler üzerinde durmak yanlıştır”

Müsiad ziyaretinde yaptığı açıklamada Bekaroğlu, “Bu seçimde takdir Hakk’ın ve halkın olacak. Biz buna teslim olarak geldik. Kazanırız kaybederiz önemli değil. Önemli olan bu seçim döneminde üzmeden, kırmadan, dökmeden, huzur ortamını bozmadan, haksızlık yapmadan, kul hakkını çiğnemeden bir seçim yapmak. Seçimlerde kişiler ve kimlikler üzerinde durmak yanlıştır, biz bundan uzak duracağız. Fakat siyasette kişisel haklara dokunmadan polemikler yapılır, yapılmak zorundadır” dedi.

“Rize’de bir çok binanın temeli 4.5 şiddetinde bir depreme dayanmaz”

Rize’de ki sorunların kaynağının yatırım ve hizmetin gelmemesi değil Rize’nin bir planının olmamasına bağlayan Bekaroğlu, “Bir stratejik eylem planı hazırlığı içerisindeyiz, bunu halka arzedeceğiz. Rize halkı bizi seçerse ilk 100 gün, 1 yıl, 2 yıl, 5 yılda neler yapacağız, bu projeleri kaynaklarıyla birlikte halka sunacağız. Rize’ye çok şeyler yapıldı. Rize şanslı bir kent, iki başbakan çıkardı. O başbakanlar Rize’yi gözetmişlerdir. Rize’ye çok para geldi ve birçok yatırım yapıldı, fakat Rize’nin sorunları artmıştır. Bunun temel nedeni Rize’nin bir planının olmamasıdır. Rize’nin trafik, oropark sorunlarının yanında daha büyük sorunları var. Rize’nin en önemli ve ciddi problemleri şuanda görülmüyor. Rize’nin Ekrem Orhon Rize’si denilen bölümünde binaların temelleri çürümüş, korozyon binaları mahvetmiş. Allah korusun Rize’de 4.5 şiddetinde bir deprem olsa bu binalar çökebilir. Binaların yenilenmeye ihtiyacı var ve bu Rize’nin en temel problemlerindendir. Bu noktada bir plan üzerinde çalışıyoruz, bu problemler nasıl çözülebilir noktasında düşüncelerimiz ve çalışmalarımız var” ifadelerini kullandı.

“AVM’nin eski stadın yerine yapılması doğru değil”

Rize’nin kent olmaktan çıktığını ifade eden Bekaroğlu, Rize stadının yerine AVM’nin yapılmasını eleştirdi, “Rize’nin planının muhakkak yapılması lazım. Aday arkadaşlarımız değişik projeler açıklıyorlar. Bakıyorlar ki şurada bir meydan var, o meydana şunu yapalım, diğer meydana bunu yapalım diyorlar, yer bulamayınca havadan tiren geçiriyorlar. Rize’in çok temel meseleleri varken yat limanı yapacağız diyorlar. Elbette yapsınlar, bunlara hiçbir itirazımız yok. Fakat biz onlardan başlamayacağız, Rize’nin planlanması gerekiyor, Rize kent olmaktan çıktı, biz Rize’nin planını yapacağız. Rize’de herşey çok gelişi güzel yapılıyor. Binalar, sokaklar, caddeler, alt yapı, trafik gibi çok ciddi sıkı tılar var. Bu sıkıntıların temeli buraya yatırım gelmemesi değil. Çok yatırım geliyor ve her yatırım başka sıkıntılar getiriyor. Mesela yıkılan stadın yerine AVM yapılacak. O yol yapılacak AVM’nin trafiğini nasıl kaldıracak? O arabaları o caddeler nasıl kaldıracak, bu ciddi bir problem. Çok ihtiyacımız vardı, sahil yolu yapıldı. Ancak Rize’nin önüne set çekildi, ver Rizeli denize ulaşamıyor. Rize’de artık deniz yok. Daha evvel ifade ettiğim gibi Rize’nin Anayasasını yapacağız, yani kentin planını yapacağız” şeklinde konuştu.

Dabak, “Bekaroğlu’nun aday olması seçimin bilimsel bir zeminde olmasını sağlayacak”

Saadet Partisi Rize Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun Müsiad’ı ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şube Başkanı Mahmut Dabak, Bekaroğlu’nun aday olmasının seçimin bilimsel bir temelde yürümesini sağlayacağını ifade etti.

Mahmut Dabak konuşmasında, “Mehmet Bekaroğlu Beyi aramızdda görmekten büyük mutluluk duydum. Mehmet Beyin bu yarışta olması Rize’de ki bu seçimin daha teknik, daha bilimsel ve kaygan olmayan bir zeminde olmasını sağlayacaktır. Görüyoruz ki bu seçimde sadece adaylar yarışmayacak, projelerde yarışacak. Projelerin yarışması Rize’ye zenginlik katacaktır. Seçimlerin kardeşlik, barış ve sevgi içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Hizmet edecek adayların ve projelerin kazanmasını arzularız” dedi.

Dabak, “lidere ve doktrine sırt dayayarak siyaset yapmak acizliktir”

Yerel siyasetçilerin genel siyasi konular üzerinden siyaset yapmamaları, liderlerini ve doktrinlerini ön plana çıkarmadan yerel konular üzerine durmaları gerektiğini belirten Dabak, “Bu seçimlerde genel siyasetten ziyade yerel meselelerin ve sorunların konuşulmasını arzu ediyoruz. Birileri liderine, birileri doktrinine sırtını dayayarak yerelde seçim çalışması yapması çok doğru değil. Yerelde adayların ve projelerin yarışması lazım. Genel siyasetin yerelde fazla konuşulmaması gerekir. Bu bana göre bir acziyettir. Yerel siyasetçi seçim çalışmalarını genel siyaset üslubuyla yürütüyorsa bu demektir ki, o siyasetçinin yerelde konuşacağı birikimi ve projesi yoktur. Ben inanıyorum ki Mehmet Bey ve ekibi projeleri yarıştıracak” ifadelerine yer verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -