Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“Bizim bir geleneğimiz var, ölünün arkasından kötü konuşulmaz”

“Bizim bir geleneğimiz var, ölünün arkasından kötü konuşulmaz”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
162 views
10 Mayıs 2015 - 21:15
Spread the love

 Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 9. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bizim bir geleneğimiz var, ölünün arkasından kötü konuşulmaz. Allah rahmet eylesin diyoruz” dedi.

Bakan Yılmaz’ın bu sözleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hopa’da biber gazı nedeniyle kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Metin Lokumcu’nun ardından söylediği sözleri ve Berkin Elvan’a “terörist” imasında bulunması ile annesi Gülsüm Elvan’ı yuhalatmasını akıllara getirdi.

AKP Diyarbakır 1. sıra milletvekili adayı olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, seçim faaliyetleri kapsamında merkez Yenişehir İlçesi’nde bulanan Ofis Kapalı Çarşı esnafını ziyaret etti. Ziyarete esnaf, Bakan Yılmaz’dan iş yapamadıklarını ve esnafa desteğin sağlanması gerektiğini aktardı. Esnaf ziyaretinin ardından gazetecilere 9. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ölümüyle ilgili açıklamada bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, şöyle konuştu:

“Eski Cumhurbaşkanlarımızdan ve 12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren vefat etti. Bizim bir geleneğimiz var, ölünün arkasından kötü konuşulmaz. Allah rahmet eylesin diyoruz.Ülkemiz, 12 Eylül’de çok acılar yaşadı. Onları hiçbir zaman unutmamız gerekiyor. Allah bir daha memleketimize böyle günler yaşatmasın. Maalesef Türkiye darbelerden çok çekti ve bedeller ödedi. Şimdi çok şükür Türkiye bunları geride bırakmış bir ülkedir. Kenan Evren öldü ama 12 Eylül Anayasası birçok defa değişmesine rağmen hala yürürlükte. İnşallah, 7 Haziran seçimlerinden sonra bu anayasayı da değiştirerek, yeni sivil, özgürlükçü bir anayasa yaparak, o devri tamamen kapatmayı Allah bize nasip etsin. Ülkemiz artık o günlere dönmemeli. Her geçen gün daha ileriye gitmeliyiz. Biz geçmişe bir intikamcı bir mantıkla değil, ibret alıcı bir mantıkla bakmak durumundayız. Geçmişin eksikliklerinden, hatlarından dersler çıkarıp, geleceğimizi bu zemin üzerinde inşa etmeliyiz. Türkiye artık doğrultusunu belirlemiş bir ülkedir. Her geçen gün daha demokratik, özgürlükçü, ekonomisi gelişmiş bir ülke olacaktır.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -