Kuzey Teve

Biz var oldukça sen başkan olamayacaksın

Biz var oldukça sen başkan olamayacaksın
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
159 views
17 Mart 2015 - 10:44
Spread the love

 HDP Eş  Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “HDP var oldukça, HDP’liler bu topraklarda nefes aldıkça sen başkan olamayacaksın. Seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız” dedi.

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan Demirtaş, “Tarihimizin belki de en kısa grup toplantısını yapacağız” diyerek şunları söyledi:

“Hem halklarımıza verdiğimiz demokrasi, barış ve özgürlük ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğimiz dair sözümüzü tekrarlamak ve hatırlatmak istiyorum. Biz bir pazarlık partisi değiliz. AKP ile aramızda kirli bir pazarlık olmadı asla olmayacak. Kirli bir alışveriş, kirli bir işbirliği asla olmadı ve asla olmayacak. Bugün grup toplantımızda konuşacağımız konular çok fazla, konuşacağımız çok şey var. Ama tek bir cümle ile ben bütün Türkiye’ye bütün bu sorunların çözümünün anahtarını hatırlatmak ve bunun sözünü vermek istiyorum.

Recep Tayyip Erdoğan, HDP var oldukça, HDP var oldukça, HDP’liler bu topraklarda nefes aldıkça sen başkan olamayacaksın. Seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız. Muhtemelen bu son grup toplantımız olacak. Bundan sonra seçim alanlarına dağılacaz. Hepinize hoşgeldiniz diyorum”

Bu konuşmanın ardından HDP Grup toplantısında basına kapalı bölümüne geçildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -