Kuzey Teve

‘Bir çare bulun evimize dönelim’

‘Bir çare bulun evimize dönelim’
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
48 views
03 Ocak 2021 - 12:10
Spread the love

 Milliyet / Meriç Tafolar –  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, operasyonlar nedeniyle Yüksekova’dan göç ederek Van’a yerleşen vatandaşları temsilen bir grup ile görüştü. 

Milliyet’in aldığı bilgilere göre, on binlerce Yüksekovalının Van’a göç ettiğini belirten vatandaşların, “Sıkıyönetim ilan edildi, ‘çıkan çıksın’ dendi, biz de çıktık. Geri dönmemize izin verilmiyor. Fakat daha büyük sıkıntı, dönünce evimizi bulabilecek miyiz? Bu sorunun yanıtını bilmiyoruz” dediği belirtildi.

Vatandaşların, “Bir çare bulun, memleketimize dönelim. Yatak odalarımıza kadar girmişler, duvarlara ayıp şeyler yazmışlar. Bizim güvenliğimiz için de orada olduğunu söylüyor olabilirler ama yatak odalarımıza kadar nasıl girebilip küfürler hakaretler yazarlar, kardeşlik böyle mi kurulacak? Döndüğümüzde neyi nerede bulacağımızı bilemiyoruz” ifadesini kullandıkları belirtildi.

Yeni heyet sözü

Kılıçdaroğlu’nun Yüksekovalılara yeniden heyet gönderme sözü verdiği, “Mülki amirlerle görüşeceğim. Heyetlerimiz de görüşecek. Sorunlarınız not aldım. Sizin Ankara’daki temsilcileriniz olacağız” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun PKK’ya yönelik olarak da, “PKK’nın şehirleri silah deposu haline getirip oralarda güvenlik güçlerine karşı terör faaliyetlerinde bulunulması kabul edilemez. PKK, terör örgütü olarak herkes tarafından kınanmalı. Hep birlikte ortak tavır alınmalı. PKK terör örgütünün yaptıklarına karşı siz de ortak tavır geliştirmeliyiz. Sivil halkın mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda elimizden geleni yapacağız” mesajını verdiği kaydedildi.

Kılıçdaroğlu’nun Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptığı görüşmede de Kürt sorununun çözümüne yönelik olarak, “Türkiye’de bu sorunu çözebilecek tek parti biziz” dediği belirtildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -