Kuzey Teve

‘Benim kızım Laz’dı, onun yanında Kürtler, Türkler, Çerkesler öldü’

‘Benim kızım Laz’dı, onun yanında Kürtler, Türkler, Çerkesler öldü’
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
43 views
03 Ocak 2021 - 12:05
Spread the love

 Ankara’daki saldırıda hayatını kaybeden 22 yaşındaki Mersin Üniversitesi öğrencisi ve Emek Gençliği üyesi Elif Kanlıoğlu memleketi Artvin’in Arhavi ilçesinde toprağa verildi. Kanlıoğlu’nun tabutu kadınlar tarafından omuzlandı.

Kanlıoğlu için ilçe merkezinde düzenlenen cenaze törenine annesi Öznur, babası Ümit ve ağabeyi Emre Kanlıoğlu ile yakınları, arkadaşları ve çok sayıda kişi katıldı.

Cenaze töreninde kızının kırmızı karanfillerle dolu EMEP bayraklı tabutuna sarılan anne Öznur Kanlıoğlu, uzun süre gözyaşı döktü.
Emek Partisi (EMEP) Aydın İl Yöneticisi babası Ümit Kanlıoğlu da, yaptığı konuşmada, “Bu ülke kana doymuyor. Yeter artık” dedi. Baba Kanlıoğlu şöyle konuştu: “Barış istemeyenler çocuklara bile acımıyor. Bugün canımız yandı, yarın kimin canı yanacak belli değil. Kimsenin canı yanmasın. Benim kızım barış olsun, kimse ölmesin diye oradaydı. Benim kızım Laz’dı. Onun yanında Kürtler öldü, Çerkesler öldü, Türkler öldü, çocuklar ve barış isteyen insanlar öldü. Ses artık duyulsun” diye konuştu.

Kanlıoğlu’nun cenazesine, ailesi, akrabakarı, arkadaşları ve yoldaşlarının yanı sıra, EMEP GYK Üyesi Tarık Erkan, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, HDP yöneticileri ve Eğitim Sen temsilcileri katıldı.

Elif Kanlıoğlu’nun cenazesi, yürüyüş ve sloganlarla Arhavi Merkez camisine götürüldü ve ardından da toprağa verildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -