Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

BELEDİYE İŞ SENDİKASI BAŞKANA SESLENDİ”İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNMAYIN. HUKUKSUZLUKLARIN SİYASİ SONUÇLARI OLACAK”

BELEDİYE İŞ SENDİKASI BAŞKANA SESLENDİ”İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNMAYIN. HUKUKSUZLUKLARIN SİYASİ SONUÇLARI OLACAK”
213 views
27 Ocak 2021 - 18:53
Spread the love

Giresun Belediye İş sendikası Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, belediye işçilerinin tehdit, baskılarla sendikalarından istifaya zorlandığını iddia ederek, Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nu ve müdürlerini bundan sorumlu tuttu.

“SENDİKA DEĞİŞTİRMELERİ İÇİN İŞÇİLERE BASKI YAPILIYOR”
Yeşiltepe, sendikada işçilerle düzenlediği basın toplantısında, Şenlikoğlu ile defalarca görüşerek kadrolu işçilerin ve Giresun A.Ş. işçilerinin sözleşmesinin uygulanmasını ve geçmişe dönük alacaklarının ödenmesini talep ettiklerini ancak bu zamana kadar sonuç alamadıklarını ifade etti.
Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nun seçim öncesi ve sonrası Giresun kamuoyuna ve belediye işçisine verdiği sözleri yerine getirmediğini öne süren Yeşiltepe, üyelerinin de sendikadan istifa ettirilerek, yandaş sendika Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’e üye olmaya zorlandıklarını iddia etti.
“Sendikamızın uyarılarına karşı Başkan Şenlikoğlu ve Giresun A.Ş Genel Müdürü Mustafa Özyılmaz yasadışı sendika değiştirme baskılarını yapanlara seyirci kalmıştır’ diyen Belediye İş Sendikası Başkanı Yeşiltepe, şunları söyledi: ‘Üyelerimizi baskı ve tehditle Hak-İş/Hizmet-İş’e üye olmaya zorlayan, sürecin taşeronluğunu yapan, Giresun Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Temizlik İşleri Müdürü Hamza Ok ile İtfaiye Müdürü Coşkun Musaoğlu’dur. Sendikal baskı, Türk Ceza Kanunu’nun 118. Maddesine göre, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak bir suçtur. Üyelerimizi tehdit edenlere sesleniyoruz: ‘Benim haberim yok, emir kuluyum’ ikiyüzlülüğünü bir kenara bırakın. Koltuklarının ağırlığını taşımaktan aciz bu taşeronlar er ya da geç yaptıkları hukuksuzluların hesabını yüce Türk yargısı önünde vereceklerdir. Yalan, baskı ve tehditle Giresun işçisinin hakları gasp edilmek, Giresun işçisi marabalaştırılmak isteniyor.
Giresun A.Ş.’de Anayasal Yüksek Hakem Kurulu tarafından bağıtlanan sözleşme gereği 2021’in sonuna kadar örgütlü sendika Belediye-İş’tir. Belediye-İş’in dışında hiçbir sendika toplu sözleşme imzalayamaz, toplu sözleşmeden de sadece Belediye-İş üyeleri ile dayanışma aidatı ödeyen işçiler yararlanır”.
Halil Yeşiltepe, sözlerini; “Giresun Belediyesi’nde bu hukuksuzluklara seyirci kalanlar da bilsin ki, Giresun’da iş barışını da, iş verimliliğini de bozuyorlar. Bu hakkaniyetsizliği, bu adaletsizliği, ne Giresun halkı, ne de Giresun işçisi hak ediyor. Dürüst olun. İnsanların ekmeğiyle oynamayın, emekçilerin alın terini gasp etmeyin. Bu yapılan hukuksuzlukların er ya da geç hukuki ve siyasi sonuçları olacaktır.” diye bitirdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -