Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Beatles, müzik, gençlik, ün ve de aşk: Yesterday

Beatles, müzik, gençlik, ün ve de aşk: Yesterday
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
172 views
02 Ocak 2021 - 22:11
Spread the love

 Bu hafta sinemalarda 3’ü yerli 9 film vizyona girdi. Bu hafta vizyona girenler arasında önemli yönetmen Danny Boyle’un sıra dışı filmi Yesterday, korku filmlerinin en başarılı serilerinden biri olan Annabelle 3 ve tarihin en ünlü komdyenlerinin anlatıldığı Laurel İle Hardy öne çıkıyor. 

YESTERDAY

Trainspotting ve 28 Days Later filmlerine çook sayıda aşık sinema izleyicisi olan İngiliz yönetmen Danny Boyle, komedi – müzikal türünde bir hikayeyle dönüyor. Müziğe olan tutkusunu işine mutlaka yansıtan yönetmen bu kez yönünü müzikal türüne çeviriyor. Richard Curtis’in senaryosunu kaleme aldığı film, dünyada The Beatles’ı hatırlayan tek insan olduğunu fark ettikten sonra büyük bir yıldız olmak için grubun şarkılarını kullanan genç bir müzisyenin hikayesini anlatıyor. Zamansız ve evrensel müziğin yanı sıra toplumsal eleştirilere de yer veren filmde Himesh Patel, Lily James, Ana de Armas, Kate McKinnon, Lamorne Morris ve Sophia Di Martino gibi isimler rol alıyor.

ANNABELLE 3

Korku Seansı’nda izlediğimiz Lorraine ve Ed Warren çifti bu kez Annabelle’nin üçüncü filminde karşımızda. Çift, kötü ruhun musallat olduğu Annabelle’yi evlerinde bulunan mistik eşyaların durduğu odaya kapatıyor. Güvenli bir camekanın ardında olan bebek tabi ki boş durmuyor. Odadaki diğer ruhlar bebekle bir olup, kötülüğün miktarını artırıyorlar. Vera Farmiga, Patrick Wilson ve Mckenna Grace’in başarılı performansları ile önemli korkuların senaristi Gary Dauberman’ın yönetmen koltuğunda oturması film hakkında iyimser olma dozunu arttıran nedenler.

ATEŞLE OYNAYANLAR

Bir adama, bir kadına aşık olmak, onun peşinden karanlığa gitmek, büyümek, büyüdükçe kararmakla ilgili bir film. Paris’te babasının kafesinde çalışan ve oldukça sakin bir hayat süren Ella’nın, garson olarak işe aldıkları Abel’le yerüstünde ve yeraltında yaşadığı “aşk”ı anlatıyor film. Tahar Rahim ve Stacy Martin’in muazzam uyumlarına hayranlık uyandırıyor. Filmin yönetmeni Marie Monge.

LAUREL İLE HARDY

Biri uzun ve zayıf diğeri şişman ve kısa iki insanı gördüğümüzde söylenilen bin yıllık esprinin kaynağı. Birbirine ruhen de zıt bi acayip adamlar… İkili komedyenlerin ilham kaynağı… 1900’lerde başladıkları serüvenleri erken bitse de dünyanın en komik ikilisi olarak anılmaya devam edecekler. Aktörlere Steve Coogan ve John C. Reilly hayat veriyor. Yüzlerce filmlik kariyerlerinin, kahkaha ve gözyaşı dolu hikayelerinin ve efsanevi veda turnelerinin anlatıldığı filmi Jon S. Baird yönetiyor.

DOSTUMUN YOLCULUĞU

2017 yapımı Can Dostum filminin devam halkası olan Dostumun Yolculuğu, birçok farklı köpek olarak dünyaya dönen Bailey’nin hikayesini anlatıyor. Bailey ve çok sevdiği sahibi Ethan arasındaki ilişkiyi izlemek çocuklara iyi gelcek bir konu. Gail Mancuso imzalı filmde Dennis Quaid, Kathryn Prescott, Marg Helgenberger, Betty Gilpin, Henry Lau rol alıyor.

KAHRAMAN PRENS SU ALTI MACERALARI

Animasyon türündeki filmin yönetmen koltuğunu Maksim Volkov ve Vitaly Mukhametzyanov paylaşıyor. Animasyonda bir köylünün oğlu olan ve tarlada çalışmak istemeyen Sadko’nun denizin derinliklerinde yaşadığı renkli macera konu ediliyor.

SAHİR DEP WEB

Uzun süren bir aşktan yeni çıkan Melike, hayatına giren yeni insanlar ile birlikte kendisindeki yeni gücü keşfeder. Yalnız bu güç, onun büyük bir çıkmazı olur. Filmin yönetmeni Berk Aygül.

İFRİT

Uzun süren bir aşktan yeni çıkan Melike, hayatına giren yeni insanlar ile birlikte kendisindeki yeni gücü keşfeder. Yalnız bu güç, onun büyük bir çıkmazı olur. Filmin yönetmeni Berk Aygül.

GEÇMİŞ OLSUN

Saffet ve Tarık adında iki arkadaş kaza geçirip 3 yıl komada kaldıktan sonra bir bakıyorlar ki dünyanın sonu gelmiş, sevdikleri ortadan kaybolmuş.

Hasan Doğan’ın yönettiği filmde Toygan Avanoğlu, Müge Boz ve Cihan Şimşek başrolde.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -