Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

BAYRAK : “RİZE’DE KURADA YÜZÜ GÜLEN VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLMEK İSTENİYOR”

BAYRAK : “RİZE’DE KURADA YÜZÜ GÜLEN VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLMEK İSTENİYOR”
347 views
05 Nisan 2022 - 13:59
Spread the love

Rize’de TOKİ kapsamında yapılacak konutlar için kuraya girebilme başvurularının üç başlık adı altında kuraya girmek isteyen vatandaşlara tercih olarak mevki sorulduğunu ve formların bu şekilde düzenlendiğini söyleyen Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak, vatandaşların yaşamış olduğu mağduriyeti gündeme getirdi.

Vatandaşların bir kısmının Rize Merkeze bağlı Yağlıtaş Mahallesi mevkiini tercih ederek kuraya dahil olduğunu, kura çekilişi noter huzurunda canlı yayınla yapıldığını ifade eden Bayrak yapmış olduğu yazılı basın açıklamasına şu sözlerle başladı:

“Hak sahibi vatandaşların e devlet sayfalarında Rize Merkez Yağlıtaş mevki olarak yansıdı. Dün yapılan daire kura çekilişi gerçekleşti ve birçok vatandaş şok oldu çünkü dairelerin Yağlıtaş mevkiinde değil hayrat mevkiinde olduğunu öğrendiler. Bize gelen şikâyetlere doğrultusunda mağdur vatandaşın adına soruyoruz, Nasıl oldu da başvuru Yağlıtaş mevkiindeki konutlara yapıldı da şimdi hayrat mevkiine gitti ?”

 

“ÜÇ GÜNDE MEVKİİ DEĞİŞTİ”

 

Konuyla ilgili Ankara finans bölümü yetkilisiyle görüştüklerini ve bir açıklama istediklerini söyleyen Bayrak:

“Yetkili Yağlıtaş mevkiinde yapılan konutların oradaki arazi, ev sahiplerine verileceğini beyan etti. Bende kendisine 3 gün önceye kadar e devlet ekranında mevki olarak Yağlıtaş ibaresi olduğunu şimdi ise merkez ibaresi olduğunu söyleyerek üç günde ne değişti dedim. Yetkili çözüm olarak bilemiyorum memur başvuruyu yanlış almış olabilir dedi. Bende kendisine başvuruların TOKİ sistem üzerinden alındığını söyledim. Yetkili sonra hayrat bölgesini kabul etmeyenler sözleşmeye imza atmazlar(yani daire almaktan vazgeçerler) ya da Yağlıtaş mevkiindeki hak sahibi ile anlaşır değiş tokuş ederler olur biter dedi. Bende kendisine bu kadar basit mi diye sorunca Rize yönetimi ile bir görüşün diye tavsiyede bulunarak telefonu kapadı.” Dedi.

 

 

Yetkililerin bu konuda bir açıklama yapmaları gerektiğini, vatandaşın hakkı olan istediği mevkiinden ev almak istediği için kuraya başvurduğunu ve mağdur edildiğini söyleyen Bayrak:

“Ona orası olmadı şuraya gidin mi diyorsunuz? Yağlıtaş mevkii ve değeri ile hayrat mevkii, değeri aynı mıdır? Yağlıtaş mevkiinde kaç vatandaş toprak ve ev sahibidir bu yapılan konutlar çok daha fazla boş kalan konutları kime, nasıl, hangi şartlarla vereceksiniz ?” sorularıyla yetkililere seslendi.

 

“MAĞDURİYET GİDERİLMEZSE KANUNİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ”

Açık bir şekilde kurada yüzü gülenlerin mağdur edildiğini ve bu mağduriyetin zaman kaybetmeden giderilmesini talep eden Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak:

“Bu mağduriyet giderilmez ve tatmin edici bir açıklama yapılmaz ise kanuni yolla vatandaş adına gerekli mercilere konunun araştırılması için başvuracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz .” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -