Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

BAYRAK: “AÇILIŞ NEDEN ATATÜRK HEYKELİNİN BULUNDUĞU ALANDA DÜZENLENMEDİ?”

BAYRAK: “AÇILIŞ NEDEN ATATÜRK HEYKELİNİN BULUNDUĞU ALANDA DÜZENLENMEDİ?”
364 views
16 Nisan 2022 - 20:10
Spread the love

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak yaptığı yazılı açıklamada Rize’de açılışı yapılan turizm haftası etkinlikleri için düzenlenen programı eksik ve yetersiz bularak eleştirdi.

Açılışın neden Atatürk heykelinin bulunduğu alanda düzenlenmediğini ve çelenk sunulmadığını yetkililere soran Bayrak açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Açılış neden Atatürk heykelinin bulunduğu alanda düzenlenmedi ve çelenk sunulmadı. Birçok ilde turizm haftası açılışı Atatürk heykel alanında yapıldı ve çelenk sunulup kortej geçişi düzenlendi.  Rize’de de böyle olmasını isterdik. Rize’de turizme dikkat çekmek, hatırlatmak için kortej geçişi yapılmalıydı çünkü turizm Rize’nin tanıtımı için çok önemlidir.”

 

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu’na soruları olduğunu söyleyen Bayrak:

 

Branşınız ve aldınız eğitimin turizm ile alakası nedir?

Turizm alakalı eğitim aldınız mı?

Oturduğunuz koltuk için kendinizi yeterli buluyor musunuz?

Bu denli hızlı basamakları çıkıp bir anda geldiniz konuma siyasilerin katkısı var mıdır?

Turizm danışma kurulları neden kapalı?

Turizm faaliyeti gösteren firma ve yöneticilerini, dağcılık vs. kulüp temsilcileri neden düzenlenen programa katılmadı davet ettiniz mi?

Turizm etkinlik haftası açılışı size göre de usulen mi yapıldı?

Etkinlik bitmeden Rize turizme farkındalık yaratmak için okullarda ya da halka açık turizm konulu şiir, kompozisyon, resim, fotoğraf, tiyatro, yamaç paraşütü, yayla etkinlikleri vs. düzenleyecek misiniz?

Eğer etkinlik düzenlerseniz fikir ve görüş ve öneri için muhalefet siyasi parti kurullarını da davet edecek misiniz?

 

“BİZİM DERDİMİZ ŞAHISLARI KARALAMAK DEĞİL “

 

Rizeli bir yurttaş olarak ve siyasi bir partinin il başkanı olarak ayrıca uzun yıllar lisanslı dağcılık sporu yapan biri olduğunu söyleyen Memleket Partili Bayrak ekledi:

“Dağcılık kulüp kurucusu olarak Rize’nin yıllardır turizm de yerinde sayması ve yeterli tanıtım yapılamaması beni üzüyor. Maddi Kaynakların isabetli kullanılabilmesi ve Rize’nin turizm anlamında faydalı projeler üretilip hayata geçirilmesi en büyük temennimizdir. Bu anlamda Sn. Esra Alemdaroğlu hanımefendiye sadece eleştiri değil fikir, görüş ve öneriler sunabilmeyi ortak düşüncelerden yola çıkarak katkı sağlamayı görev biliriz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -