Kuzey Teve

Batum otel yangınında 2 Türk tutuklandı

Batum otel yangınında 2 Türk tutuklandı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
127 views
07 Nisan 2018 - 7:34
Spread the love

Geçen yil Gürcistan’ın Batum kentinde 11 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan yangının çıktığı Leogrand otelinde çalışan 2 türkün tutuklandığı öğrenildi.

Yangın sonrası kapatılan Leogrant otelinde yeniden açılış yapılması için çalışmaların son aşamaya geldiği otelin isminin ise değiştirileceği bildirildi.

Yangın sonrası çeşitli iddiaların ortaya atıldığı bir sabotaj üzerinde durulduğu ancak bunun henüz ortaya çıkarılamadığı Gürcistan yetkililerinin konuyla ilgili çalışmaları sürdürdüğü öğrenildi.

Gürcistan’ın Batum kentinde 11 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan yangının çıktığı Leogrand otelinin sahibi Erol Avgören, yangın sırasında 22 katlı otelin ilk 13 katının dolu olduğunu belirterek, “Hayatını kaybedenlerin hepsi SPA katındaydı. Masaja, yüzme havuzuna, Türk hamamına ve saunaya giren misafirlerimiz, duman yayıldığında yangın merdivenine çıkmak yerine elbiselerini giymek için soyunma odalarına koşmuşlar. Duman çok hızlı yayılmış.” dedi.Basında olayla ilgili farklı iddiaların yer aldığını belirten Avgören, otelde, iddia edildiği gibi patlama yaşanmadığını da dile getirmişti..

Leogrand otelinin sahibi : ‘Doğal yolla çıkan bir yangın değil bu!’

Su ısıtıcılarının kablolarının alev aldığını ifade eden Avgören, buna, sigara izmariti ya da başka yanıcı bir maddenin neden olmuş olabileceğini söylemişti.Avgören, Üç gün önce teknik ekibin otelin tüm bakımını yaptığına dikkat çekerek ,

“Doğal yolla çıkan bir yangın değil bu. Gürcü adaletine güveniyorum. Onlar gerçeği ortaya çıkartacaklar. Asansörde ölenler olduğu iddia edildi. Asansörde değil, SPA katında asansörün önünde dumandan zehirlenerek hayatlarını kaybetmişler.

Leogrand otelinde dün çıkan yangında 10’u Gürcistan, biri İran vatandaşı 11 kişi hayatını kaybetmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından otelin teknik sorumlularından bir kişi çalışanlardan ise bir isim olmak üzere 2 Türk vatandaşının geçen aylarda tutuklandığı yargılamalarının ise devam ettiği öğrenildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN