Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

BATUM DA POLİS VATANDAŞ KAVGASI BÜYÜDÜ

BATUM DA POLİS VATANDAŞ KAVGASI BÜYÜDÜ
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
199 views
13 Mart 2017 - 21:02
Spread the love

 Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki liman kenti Batum’da polisin uygunsuz yere araç park ettiği gerekçesiyle ceza yazdığı kişilerin buna tepki göstermesi üzerine gözaltına alınması tansiyonu yükseltti. Batum’da polisin bu tavrını protesto eden göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada aralarında polis memurlarının da bulunduğu en az 20 kişinin yaralandığı, birçok kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Polisin uygunsuz yere araç park ettiği gerekçesiyle ceza yazdığı 2 kişi buna tepki göstermiş, bunun üzerine güvenlik güçleri söz konusu kişileri gözaltına alınmıştı. Daha sonra bu kişilere destek için polis merkezine gelen 4 kişi için de gözaltı uygulanmıştı.

Gece saatlerinde düzenlenen protestoda göstericiler, Batum’da iki caddeyi kapatarak polis merkezi binası önünde bu kişilerin serbest bırakılmasını talep etti. Polis merkezine taş atan göstericilere güvenlik güçleri biber gazı ile müdahale etti. Protesto sırasında bölgedeki bazı araçlar da hasar gördü. Bazı göstericiler, polis tarafından plastik mermi kullanıldığını öne sürdü.

Gürcistan İçişleri Bakanı Giorgi Mgebrişvili gerginliğin yatıştırılması için gözaltındaki 6 kişinin serbest bırakılacağını söyleyerek, halka kanunlara uyma çağrısında bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN