Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Başkanlıkla gelen Yolsuzluk!rusyayı karıştırdı!

Başkanlıkla gelen Yolsuzluk!rusyayı karıştırdı!
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
294 views
26 Mart 2017 - 20:03
Spread the love

Rusya’da on binlerin katıldığı “Yolsuzluk geleceğimiz çalıyor” eylemleri ile Başbakan Dimitri Medvedev ve Vladimir Putin’n istifası istendi. Eylemlere saldıran polis yüzlerce kişiyi gözaltına aldı. Protestolar isnasında çıkan arbedelerde bir polisin de ağır yaralandığı belirtiliyor. 

Rusya’nın 80 farklı bölgesinde “Yolsuzluk geleceğimiz çalıyor” eylemleri düzenlendi. Muhalefet lideri Aleksei Navalni’nin çağrısıyla gerçekleşen eylemlerde Navalni dahil en az 700 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Navalni’nin polis aracına bindirilmesi sırasında kitle ile polis arasında arbede yaşandı. Protestocuların “Yolsuzluk geleceğimiz çalıyor” ve “Başbakan cevap vermeli” yazılı pankartlar açmalarına izin verilmedi. Eylemlerde “Kahrolsun Putin”, “Putin’siz Rusya” sloganları atıldı. İzinsiz yapılan gösterilerde ayrıca hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle Başbakan Dimitri Medvedev’in de istifası istendi.

sendika.org’un aktardığına göre ülke genelindeki protestolara binlerce kişi katıldı. Bunun, Rusya’da son yıllarda görülen en büyük protesto dalgası olduğu belirtiliyor. Navalni, Kremlin’e yakın üst düzey yetkilileri hedef alan yolsuzlukla mücadele eylemleriyle biliniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN