Kuzey Teve

BAŞBAKANDAN 2 BOMBA AÇIKLAMA !

BAŞBAKANDAN 2 BOMBA AÇIKLAMA !
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
193 views
26 Aralık 2013 - 7:56
Spread the love

 Başbakan Erdoğan, bakanları hakkındaki yolsuzluk iddialarını kabul etmedi. Şüphelilerden Reza Zerrab için ‘hayırsever’ ifadesini kullandı. Halk Bankası Genel Müdürü’ne sahip çıkarken evinde ayakkabı kutuları içinde bulunan 4,5 milyon Dolar’ın İHL bağış parası olduğunu savundu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Pakistan gezisinden dönerken uçakta gazetecilere yolsuzluk operasyonuyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Bugün bir çok gazete bu sözleri manşetlerine taşıyarak çıktı.

Açıklamalarda iki ayrı dikkat çeken nokta vardı:

1- “REZA ZERRAB HAYIRSEVER BİRİ”

“Altın ihracatı yapan biridir. Ülke ekonomisine katkısı olduğunu biliyorum. Bu tür hayır işlerine girdiğini de biliyorum. Moda oldu. AB Ofisi’ne çantayla girdi, çantasız çıktı. Eee belki kitap falan filan getirmiştir. Böyle bir yaklaşım, hukuk var mı? Zafer Bey’in çocuğuna çantayla gelmiş. ‘Elbise gönderildi’ diyor Zafer Bey. Böyle uyduruk şeyler. İspatın varsa görüntülü olarak suçüstü yap, tamam buna eyvallah.”

2- “OĞLUMU HEDEFE KOYUYORLAR, SONRA BANA GELMEK İSTİYORLAR”

“Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Buralardan Erdoğan’a vurmaya kalkarlarsa avuçlarını yalarlar. Bunu bildikleri için etraftaki arkadaşlarla saldırıyorlar. Oğlumu hedef alarak TÜRGEV Vakfı’yla ilgili ismini zikrediyorlar.

Neymiş? Vakıfla ilgili bir imar değişikliği için talepte bulunmuş. Vakıfla ilgili olarak imar değişikliği için belediyeye gitmek suç mu? ‘Bina yaptı, 25 yıllığına TÜRGEV’e kiraladı’ diyorlar. Yapar. Sosyal iş yapmayan belediye var mı?

Benzer şekilde; İstek Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne kadar yapılmış benzer uygulamalar var. Neticede orası bir yurt, Bilal Erdoğan’ın oteli değil. TÜRGEV’den dolaşıp bana gelmek istiyorlar.

Oğlum oranın yönetiminde, Mustafa Demir (Fatih Belediye Başkanı) ve Ümraniye Belediye Başkanı (Hasan Can) onun yönetiminde. Esra (büyük kızı Esra Albayrak) oranın yönetiminde. Yüksek öğretim öğrenci yurdu. Övündüğüm bir yurt.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -