Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

barış anneleri: Barış elçisi olacağız

barış anneleri: Barış elçisi olacağız
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
198 views
02 Ocak 2021 - 19:19
Spread the love

 Türkiye’nin dört bir yanından gelen Barış Anneleri barış taleplerini haykırmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) yürüdü. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Ankara’da toplanan anneler “Biz buraya barış elçisi olmak için geldik” dedi.

Bölgede çatışmalar ve infazlar devam ederken 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde analardan da barış çağrıları yükseliyor. Bölge illerinden ve İstanbul’dan Ankara’ya gelen Barış Anneleri Mecliste Başbakan Davutoğlu ile görüşmek için temaslarda bulunurken çeşitli ülke konsoloslukları ve kitle örgütleri ile de görüşmeler yapacak. İstanbul’dan gelen Cumartesi Anneleri, asker anneleri, Roboskî Anneleri ve diğer birçok ilden gelen Barış Anneleri barışın elçisi olmak için Dünya Barış Günü’nde Ankara’ya geldiklerini belirtti. 

Beyaz tülbent takan analar İnsan Hakları Derneği Genel Merkezi (İHD) önünden Meclis Dikmen Kapısı önüne yürüdü. ‘Analar savaşa geçit vermeyecek’ pankartının taşındığı yürüyüşte analar sık sık ‘Savaşa hayır; barış hemen şimdi’ sloganları attı. Analar, “Biz ne polisin ne askerin ne de gerillanın ölmesini istiyoruz. Bu savaş son bulsun. Biz savaşı durdurmak için buradayız. Hiç kimse evladının ölmesini istemiyor” dedi. Meclis bahçesinde oturma eylemine geçen analardan oluşan bir heyet Başbakan Davutoğlu ile görüşmek üzere Meclise girdi. (Ankara/EVRENSEL) 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -