Kuzey Teve

Bakan Yazıcı “HER ÇAY KAÇAK DEĞİL”

Bakan Yazıcı “HER ÇAY KAÇAK DEĞİL”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
169 views
02 Ocak 2021 - 18:33
Spread the love

Bakan Yazıcı’ya; Ağrı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün resmi sitesindeki ‘kaçak çay içme keyfini yaşayın’ yazısı soruldu…

Bazı programlara katılmak üzere Rize’ye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, seçim zamanlarında bazı kişilerin yapamayacakları sözler verdiğini belirterek, hükümet olarak yaptıklarının ortada olduğunu, vatandaşın seçimlerde kıyas yaparak oy kullanacağını söyledi.

Buradaki programın ardından, Rize Valiliğine geçen Bakan Yazıcı, kentsel dönüşüm çalışmalarının değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı.

Bakan Yazıcı, toplantı öncesi bir gazetecinin, “Ağrı Kültür ve Turizm Müdürlüğünün resmi sitesinde Doğubayazıt ilçesini tanıtırken turistlere yönelik ‘kaçak çay içme keyfini yaşayın’ ibaresini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi: “Çok yanlış olduğunu değerlendiriyorum. Değerlendirilecek bir konu değil, çok yanlış bir uygulama yapmışlar. Nitekim yayın dolayısıyla bizimkilerin de müdahalesi oldu, siteden kaldırıldı. Öyle bir şey olamaz. Belki de ithal çayı ifade etmeye çalışmış olabilirler.

İÇİLEN HER ÇAY KAÇAK DEĞİL

 Türkiye’de içilen çayların hepsi kaçak değil. Bizim 10 bin ton civarında çay ithalatımız var ama ithal edilen çaya yüzde 140 gümrük vergisi uyguluyoruz. Buna rağmen ithalat var. Her ne olursa olsun Ağrı’da Kültür ve Turizm Müdürlüğünün sitesinde bu tür bir nitelemenin doğru olmadığına ilişkin yapılan yayınlar haklı. Yayınları dikkate aldık, müdahalemiz oldu. Bu yayınlarla beraber Ağrı Valiliği olaya müdahale etmiştir ve siteden kaldırılmıştır.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN