Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

BAHÇELİNİN O SÖZLERİNE UMUT PARTİSİNDEN TEPKİ GELDİ

BAHÇELİNİN O SÖZLERİNE UMUT PARTİSİNDEN TEPKİ GELDİ
241 views
02 Nisan 2021 - 7:28
Spread the love

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir BOZKURT, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçelinin “Anayasa Mahkemesinin kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır.” açıklamasına tepki gösterdi.

Gençağa KARAFAZLI -Hüsyin ALTUN

Başkan Bozkurt yaptığı açıklamada; Sayın Devlet Bahçeli’nin söylemi kabul edilemez ve bir güç gösterisinin zirvesidir. Hukukun üstünlüğüne inanan bizlerin bu durumu kabul etmesi mümkün değildir.

Sayın Devlet Bahçelinin kanun ve yasaları hiçe sayarak yaptığı açıklama hukuk devletimizde kaygılara sebep olmaktadır. Anayasa mahkemesi Başkanının ve diğer yargı kurumlarının yöneticilerinin bu hususa sessiz kalması hukuk devleti olmadığımızın da göstergesidir.

“ANAYASA TC’NİN TEMİNATIDIR”

Bugün Anayasa mahkemesinin kapatılması söylemine sessiz kalan yöneticiler yarın temsil ettikleri kurumların kapatılmasının önüne geçemezler. Yüce Divan Anayasa Mahkemesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin teminatıdır.

Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Şu bir gerçektir ki “Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi tartar.” sözü hatırlardan çıkarılmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bir hukuk devletinde hiç bir yönetici yasalara aykırı ve keyfî karar veremez. Bu husus asla unutulmamalıdır. “Dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -