Kuzey Teve

Bahçeliden Erdoğana sert özler

Bahçeliden Erdoğana sert özler
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
156 views
02 Haziran 2015 - 15:43
Spread the love

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisinin “HDP Meclis’e girmezse ülkede kaos olur, erken seçime gidilir” dediğine yönelik iddiaları sert bir dille eleştirdi.

Bahçeli, “Erdoğan’dan bunu ispatlamasını istemiştim. İspatlamayanın namert, alçak ve şerefsiz olduğunu hiç çekinmeden haykırmıştım. Fakat Erdoğan bana mısın demiyor. Sanki duvara konuşuyorum. Pişkince, hayasızca asılsız ve ahlaksız iddiasını sürdürüyor. Bak Sayın Erdoğan, MHP Genel Başkanı olarak, bölücü HDP’nin Meclis’e girmediği takdirde kaos olur türünden bir beyanatım varsa ve sen bunu somut şekilde, yer ve zamanını göstererek açıklayamıyorsan, tekrar ifade ediyorum, alçaksın, şerefsizsin” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisi tarafından düzenlenen Elazığ mitinginde konuştu.

6 Mayıs tarihinden beri meydanlarda, milletin huzurunda olduklarını ifade eden Bahçeli, 48. Mitingi Elazığ’da yaptıklarını belirtti. Zalime boyun eğmeyeceklerini, haine teslim olmayacaklarını, şiddet severlere eğilip bükülmeyeceklerini, oyunları bozup, senaryoları buruşturup atacaklarını belirterek, “Türkiye koyu bir karanlıkta, kör bir çıkmazdadır. Sizler işsiz ve yoksulken, Ankara’da bir avuç imtiyazlı ve sonradan görme hazineyi hortumlamakta, kaçak saraylarda yaşamaktadır. Sizler darlık ve yokluk çekerken, AKP milli servet ve kaynakları zimmetine geçirmektedir. Büyüdüğü söylenen ekonomi kimlere hizmet etmiş, kimleri büyütmüştür? Davutoğlu uyuyan devin uyandığından bahsederek ekonomide başarı yalanlarından medet ummaktadır. Oysaki kimin devleştiğini, kimin cüsseleştiğini, kimlerin palazlandığını sizler iyi biliyor ve tanıyorsunuz. AKP’nin büyüttüğü, uyandırdığı, umutlandırdığı, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını peşkeş çektiği hırsızlardır, haramzadelerdir” dedi. İktidarı kaynakları önüne gelene ulufe gibi dağıtmakla suçlayan Bahçeli, AK Partiye umut bağlayan aç gözlülerin, para ve servet avcılarının vatandaşın rızkını yağmalama peşinde olduğunu belirtti. Eleştirilerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelten Bahçeli, “Erdoğan ve Davutoğlu’nun aklında siz değil, BOP’un hedefleri, küresel güçlerin kanlı hesap ve çıkarları vardır. Çöken dış politikaya bakınız, ülke olarak düştüğümüz acınası duruma dikkat ediniz, bunları açıkça göreceksiniz. Asgari ücretle çalışan kardeşlerimizin düzlüğe çıkması, belini doğrultması Erdoğan’ı da, Davutoğlu’nu da ürkütmektedir.

Bizim asgari ücreti bin 400 TL’ye çıkarma sözümüz bu ikiliyi panikletmiştir. Davutoğlu apar topar işadamlarını toplamış, bizim teklifimize itiraz etmelerini yüzsüzce istemiştir. Yakın bir geçmişte, TÜSİAD’ı ihanetle özdeşleştiren bu zihniyet, asgari ücretlilere karşı cephe açmış ve müttefik arayışına girmiştir.”

-ERDOĞAN’IN AKLI AYAKKABI KUTULARINDAN ÇIKAN PARALARDADIR-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı asgari ücretin ne kadar olduğunu bilmemekle ve asgari ücretle geçinin 5 milyona yakın insana gönül ve vicdan bağını koparmakla suçlayan MHP Lideri, şunları söyledi:

“Erdoğan’ın gözü banka hesaplarındaki milyar dolarlarındadır. Erdoğan’ın aklı ayakkabı kutularından çıkan paralardadır. Asgari ücretlinin nasıl geçindiği, ne yiyip ne içtiği ilgi ve merak sahasında bulunmamaktadır. Somali’ye para yağdıranlar emekliye cimridir. Myanmar’a servet akıtanlar çiftçiye gaddardır. Suriyeli sığınmacılara milyar dolarları harcayanlar mazlumlarımıza duyarsızdır. Erdoğan birkaç gün önce, iki bin Filistinli çiftin toplu nikahını finanse ettiklerini söylüyor. Peki Elazığlı kardeşlerim yuva kurarken parayı kim verecektir? Elazığ’ın bitmeyen ve yılan hikayesine dönen stadyumunu kim inşa edecektir? Erdoğan Filistin’e stadyum yapmadan önce gelsin de Elazığ’a baksın, Elazığ’ın talep ve şikayetlerine kulak versin.”

Elazığ’ın yatırım beklediğini, müflislerin dar ve kısıtlı imkanları başka coğrafyalarda savurduğunu iddia eden Bahçeli, Erdoğan’ı layık olmadığı makamın ağırlığı altında ezilmek ve Cumhurbaşkanlığını mahvetmekle suçladı.

-SANKİ DUVARA KONUŞUYORUM-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milliyetçilik adı altında asıl niyetini gizlediği iddiasında bulunan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Güya ben demişim ki, ‘HDP Meclis’e girmezse ülkede kaos olur, erken seçime gidilir.’ Erzincan’da, Erdoğan’dan bunu ispatlamasını istemiştim. İspatlamayanın namert, alçak ve şerefsiz olduğunu hiç çekinmeden haykırmıştım. Fakat Erdoğan bana mısın demiyor. Sanki duvara konuşuyorum. Pişkince, hayasızca asılsız ve ahlaksız iddiasını sürdürüyor. Bak Sayın Erdoğan, MHP Genel Başkanı olarak, bölücü HDP’nin Meclis’e girmediği takdirde kaos olur türünden bir beyanatım varsa ve sen bunu somut şekilde, yer ve zamanını göstererek açıklayamıyorsan, tekrar ifade ediyorum, alçaksın, şerefsizsin. Erdoğan, sen nasıl bir Müslümansın? Hadi Cumhurbaşkanı olmanı geçtik de, nasıl bir insansın? Sen de hiç mi Allah korkusu yok? Sen de hiç mi günaha girme kaygısı kalmadı?

Yalan söylemek, iftira atmak, gıybet yapmak, dedikodu ve tezviratlara bel bağlamak İslamiyet’in hangi buyruğunda, Kur’an-ı Kerim’in hangi ayetinde vardır? Senin yaptıklarına ancak iblis teşebbüs edecektir. Artık iyice anlaşılıyor ki, sende şeref ve mertlik işportaya düşmüş, hurdaya çıkmış.”

-İMRALI CANİSİYLE MEKTUPLAŞTIN MI?-

Erdoğan’ın İmralı ve Oslo görüşmelerine yönelik açıklamalarına atıfta bulunan Bahçeli, terörle pazarlık edenlerin kirli yüzlerinin açıkta olduğunu ifade etti. Bahçeli, Erdoğan’dan şu soruları yanıtlamasını istedi:

“İmralı canisiyle mektuplaştın mı? Öcalan canisinin İmralı adasından günü birlik giriş-çıkışlarına onay verdin mi? Ve şahsen temas kurdun mu? Kandil’deki PKK’lılara dinlenmesin diyerek kriptolu telefon gönderdin mi? Terör baronlarıyla telefon görüşmeleri yaptın mı? Bülent Arınç’a yönelik düzmece suikast iddiasından sonra, girilen kozmik odalardan gasp edilen devlet sırları, en mahrem bilgiler kimlerin eline geçti? Şu anda Türkiye’nin güvenlik kartları hangi mihrakların elindedir? KCK’nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı? PKK ve HDP’ye başkanlık karşılığında federasyon ümidi verdin mi?”

Bahçeli daha sonra seçim vaatlerini sıraladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -