Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Bahçeli ben bu oyunda yokum dedi

Bahçeli ben bu oyunda yokum dedi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
161 views
17 Ağustos 2015 - 16:14
Spread the love

 Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM’de gerçekleştirdikleri koalisyon görüşmesi sona erdi.

Davutoğlu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Ak Parti ile bir koalisyonu uygun görmediğini ifade etti. Saygıyla karşılamadığımı ifade ettim” dedi.

Samimi bir görüşme gerçekleştiğini ifade eden Davutoğlu, “Önce, güvenlik konusunda bilgi paylaşımı oldu” dedi.

Koalisyon konusunda ise Bahçeli’nin “Ak Parti ile bir koalisyonu uygun görmediğini” ifade ettiğini söyleyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Saygıyla karşılamadığımı ifade ettim. Ak Parti ile bir seçim hükümeti görülmüyor. Erken seçim konusunda meclis toplanırsa toplantıya katılacaklarını ancak oy vermeyeceklerini belirtti.

Gerek CHP gerekse MHP ile bir koalisyonun olmadığı ortaya çıkmış oldu. Arkadaşlarımla istişare edeceğim daha sonra sayın Cumhurbaşkanı ile istişare edeceğim ve ona göre adım atacağız.”

Açıklamanın ardından Davutoğlu’na “Görevi iade edecek misiniz?” sorusu yöneltildi. Davutoğlu bu soruya ise “9 Temmuz’dan bu yana olabilecek tüm formülleri denedim. Herkese saygım sonsuz. Sayın Cumhurbaşkanı ile istişare edeceğim ve gerekmesi halinde görevi iade edeceğim” yanıtını verdi.

Davutoğlu-Bahçeli görüşmesi saat 14.20’de başladı, görüşme 16.47’da sona erdi ve 2 saat 27 dakika sürdü. Bahçeli’nin TBMM’deki makamında gerçekleşen görüşmeye Davutoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile katılırken, Bahçeli ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ile görüşmede yer aldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -