Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Bağ-kurluya af geliyor

Bağ-kurluya af geliyor
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
162 views
02 Ocak 2021 - 18:32
Spread the love

 Milyonlarca kişi, af için gün sayıyor. Bağ-Kur prim borcu olanlar, bu borcu yapılandırma ya da hizmet süreleriyle birlikte sildirme imkanı sunacak düzenlemeye kilitlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan sosyal güvenlikle ilgili torba yasa tasarısının içinde yer alan düzenlemenin önümüzdeki günlerde Meclis’e gelmesi bekleniyor. Bağ-Kur affının içeriği henüz tam olarak netleşmedi. Ancak edinilen bilgiye göre; düzenlemeden Bağ- Kur kaydı olup da 24 aydan fazla prim borcu olanlar yararlanacak. Düzenleme yasalaştığında, Bağ-Kur’a 24 ay ve daha fazla prim borcu olanlar, ister bu borçları yapılandıracak, ister hizmet süresiyle birlikte sildirecek. Borcu hizmet süresiyle birlikte silinenler, daha sonradan emeklilik için prim gün sayısına ihtiyaç duydukları takdirde, silinen süreden dilediği kadarını canlandırıp ödeyebilecek. 

SÜRE VERİLECEK 

24 ay ve daha fazla prim borcu olanlardan bunları yapılandırmak isteyenlere başvuru için belli bir süre verilecek. Yasa çıktıktan sonra başvuru yapanlar, prim borcunu taksitle ödeyebilecek. Böylece borcu nedeniyle sağlık hizmeti alamayan Bağ-Kur’lulara hastane 

kapıları da açılmış olacak.

‘Yasa bir an önce çıksın’

* BAĞ-KUR affına ilişkin TAKVİM’e pek çok telefon geliyor. İşte bazı okurlarımızın anlattıkları; 

* ESNAFIM. Prim borcum var. Diğer esnaf arkadaşlarımla birlikte bu borçlara yönelik çıkartılacak yasayı bekliyorum. Yasanın Nisan ayında çıkmasını istiyoruz. 

* PRİM borcum nedeniyle ben ve ailem sağlıktan yararlanamıyoruz. Yeni yasa çıkınca bu borcu taksitle ödeyebileceğim. Temennim bir an önce yasanın çıkması. 

* ESNAF Bağ-Kur affını bekliyor. Bu beklentimizin kısa süre içinde hayatı geçmesi için sabırsızlanıyoruz.

Kaynak: Takvim

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN