Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Babacan’dan Bahçeli’ye: Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir

Babacan’dan Bahçeli’ye: Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
175 views
22 Eylül 2021 - 13:43
Spread the love

Babacan’dan Bahçeli’ye: Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir.

DEVA lideri Babacan, MHP lideri Bahçeli’nin ‘Kürt sorunu’ ile ilgili açıklamasına “Ankara’dan doğuya geçemeyenler, Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez” cevabını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz” sözleri tartışılmaya devam ediyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’na, ‘HDP’yle ahlaksız ortaklık’ yapmak ve ‘PKK’yi muhatap almak’ suçlamalarını yönelterek “Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir” ifadelerini kullanmıştı.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bahçeli’nin sözlerine yanıt verdi.

Babacan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha evvel söylemiştim: Kürt meselesi var mıdır, yok mudur oradaki vatandaşlarımıza sorun. Ankara’dan doğuya geçemeyenler, Bağlar’da, Şemdinli’de, Cizre’de sokakta gezemeyenler bunu bilemez. Kürt meselesi vardır ve çözümün adresi siyasettir” dedi. (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -