Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmalar durdu: Rusya aracılık etti

Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmalar durdu: Rusya aracılık etti
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
203 views
17 Kasım 2021 - 8:54
Spread the love

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Azerbaycan ve Ermenistan’ın, sınırlarındaki durumu istikrara kavuşturmaya yönelik adımlar attığı belirtildi.

Açıklamada, “Şu anda Karakilise’de çatışmalar durdu, durum normale döndü ve kontrol altında” denildi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı da yaptığı açıklamada, “Rusya’nın ara buluculuğuyla, saat 18.30 itibarıyla Azerbaycan-Ermenistan sınırında ateşkes ilan edilmiştir” ifadesine yer verildi.

İLGİLİ HABER
Azerbaycan Ermenistan'a saldırdı: 15 Ermeni askeri öldü, Erivan Rusya'dan yardım istedi

Azerbaycan Ermenistan’a saldırdı: 15 Ermeni askeri öldü, Erivan Rusya’dan yardım istedi

Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin doğu yönünde gerçekleştirdiği taarruz sonucu Ermeni tarafında ölen ve yaralananlar var.

Öte yandan Ermenistan’ın Civilnet haber portalında bu sabah yer alan haberde ise sınırda ateşkes anlaşmasına uyulduğu bildirildi. Haberde ayrıca 24 askerle daha bağlantı kesildiği, akıbetlerinin ise bilinmediği ifade edildi. Askerlere ulaşım için yoğun çaba sarf edildiği aktarıldı.

İLGİLİ HABER
ABD'den Azerbaycan ve Ermenistan'a gerilimi azaltma çağrısı

ABD’den Azerbaycan ve Ermenistan’a gerilimi azaltma çağrısı

Azerbaycan’ın Ermeni mevzilerine ateş açması sonucu 15 Ermeni askerinin öldüğü, 12 askerin de esir alındığı açıklanmıştı.

NE OLMUŞTU?

 

Azerbaycan’ın Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırında topçu ve zırhlı araçlarla Ermeni mevzilerine ateş açması sonucu 15 Ermeni askerinin öldüğü, 12 askerin de esir alındığı açıklanmıştı. Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, Ermenistan’ın stratejik müttefiki Rusya’ya “ülkenin toprak bütünlüğünü geri kazandırmak” için yardım istemek için başvurduğunu söylemiş, Grigoryan, her iki tarafta da kayıp ve yaralı olduğunu doğrulamıştı. ABD de Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki gerilimin azaltılması için taraflara çağrı yapmıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan gerginliği görüşmüş, Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada “İki lider, temasları sürdürme konusunda anlaştı” denilmişti.

İLGİLİ HABER
Putin ve Paşinyan, Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki gerilimi görüştü

Putin ve Paşinyan, Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki gerilimi görüştü

Kremlin’den yapılan açıklamada iki ülke liderinin Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilime dair temasları sürdürme kararı aldığı aktarıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN