Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

aymaz tartışması “Erdoğan’ın davetine gidilir mi” tartışmasına dönüştü

aymaz tartışması “Erdoğan’ın davetine gidilir mi” tartışmasına dönüştü
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
154 views
03 Ocak 2021 - 14:50
Spread the love

 Gazeteci İsmail Saymaz, Youtube üzerinden yayın yapan Biz10 TV’de Zeynep Uzun’un sunduğu Haftanın Manşeti programına katıldı.

İsmail Saymaz “Cumhurbaşkanlığı uçağına biner misiniz?” sorusuna “Giderim tabi gazeteci niye gitmesin” yanıtını veren Saymaz, şunları söyledi: “Gitmiyorum demek yanlış. Çünkü ülkemizin Cumhurbaşkanı. Çağıracak, çağırdığı zaman da gitmek icap eder. Ben Sayın Cumhurbaşkanı’nı eleştirebilirim ancak ben Cumhurbaşkanı’nın hasmı değilim, ben Cumhurbaşkanı’nın muhalifi değilim. Ben eleştirel bir gazeteciyim. Cumhurbaşkanı yarın koltuğunu terk ettiğinde o koltuğa gelecek kişiyi de eleştireceğim. Dolayısıyla eğer davet gelirse başım gözüm üstüne seve seve giderim.”

İşte o görüntüler:

“AKP BAŞKANI O BUNU BİLEREK BİN TABİ”

İsmail Saymaz’ın bu sözleri sosyal medyada tartışmaya neden oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları Saymaz’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağına gideceği yönündeki kararı nedeniyle eleştirirken bazıları ise haklı buldu.

Melda Onur, Twitter’da “İsmail Saymaz’ı eleştiren isimlerden biri de gazeteci kökenli eski CHP Milletvekili Melda Onur. İsmail ben de gazetecilerin her yere gitmesinden yanayım da

1-Dönüşte ne yazacağını kontrol edemeyeceği kimseyi uçağına almaz. Ne yazacaksın?

2-‘Ülkemizin cumhurbaşkanı’ her seçimde ülkenin yarısını zillet ocu, bucu ilan etmiş. AKP başkanı o bunu bilerek bin tabi” mesajını paylaştı.

“BİR ESKİ GAZETECİ OLARAK SENİN KATILMANI YADIRGADIM”

İsmail Saymaz ise Melda Onur’a “Melda, ben ‘profesyonel devrimci’ değilim, profesyonel gazeteciyim. Profesyonel hiçbir gazeteci, ‘ben gitmem’ demez, diyemez. Diyorsa o kişi gazeteci değildir. Biz gazeteciler, siyasetçilerin rakibi değiliz. Sosyal medya trollerinin sürdürdüğü bu lince, bir eski gazeteci olarak senin katılmanı yadırgadım. Görüşleri ve habercilik tutumu nedeniyle değil uçağa, televizyona bile çağrılmayan bir gazeteciye, sırf mesleğinin gereğini ve evrensel ölçülerini savunduğu için bunu yazmamalısın” mesjalarıyla karşılık verdi.

“BENİ TROLLERLE KARIŞTIRMA, RÖPORTAJ VERİRSEN BÖYLE, ELEŞTİRİ GELİR”

Saymaz’dan gelen yanıtların ardından bu kez Melda Onur ise şunları yazdı:

“Taraflının ötesine geçmiş bir ‘CB’nın tutumunu normalleştiriyorsunuz, buna her zaman itiraz ederim, evrensellik bağımsız medyayı bitirmeye ahdetmiş bir siyasetçiyi normalleştirmemektir. Beni trollerle karıştırma, röportaj verirsen böyle, eleştiri gelir, linç hep var.”

İşte o mesajlar:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -