Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AYARDAN BEKAROĞLUNA AYAR

AYARDAN BEKAROĞLUNA AYAR
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
201 views
12 Ocak 2014 - 12:45
Spread the love

 Bekaroğlu’na adeta ayar çeken AKP il başkanı Hikmet Ayar, Bekaroğlu’nu kastederek, bir belediye Başkan Adayının kendisine rakip olarak Başbakanımızı görmesi, ben Başbakana rakip olmaya gidiyorum diyerek seçim çalışmalarına başlaması ve muhalefetin ortak adayı olarak kendini lanse etmesi gözlerden kaçmamalıdır. Bu durum Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye isteyen zihniyetin Rize’deki tezahürüdür”  diyerek Bekaroğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.

KASAP HAKKINDA BİLİNÇLİ SPEKÜLASYONLAR YAPILIYOR

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Mart ayında yapılacak seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayar, bugün adaylığını açıklaması beklenen Mehmet Bekaroğlu’na isim vermeden göndermelerde bulundu; Ak Parti dışındaki muhalefeti biraraya getirme girişimlerinin başarılı olamayacağını söyledi.

Partisinin Belediye Başkan adayı olan Reşat Kasap’ın Rize’ye geliş meselesinin sürekli olarak dillendirildiğini ve çeşitli spekülasyonlar yapıldığını hatırlatan Ayar, ”Bu olay tamamıyla il teşkilatımızın uhdesindedir. İlçe adaylarımızla birlikte yapacağımız tanıtım programına davet etmek üzere adayımızın Rize’ye gelişini beklettik. Türkiye’de yaşanan gelişmeler bu sürecin uzamasına neden oldu. Muhtemelen önümüzdeki hafta yapacağımız aday tanıtım toplantısıyla birlikte Reşat hocamızı Rize’ye davet ederek çalışmalara başlayacağız” dedi.

DIŞARDAN ADAY İSTEMEYENLER YARIŞA GİRDİ!

Yaşanan bu sürecin ardından muhalefetin, sanki Rizeliler böyle düşünüyormuşçasına bir bardak suda fırtına koparmalarını garipsediğini söyleyen Ayar, “Kendi adayları henüz Rize’de olmayan siyasilerin sokakta Ak Partinin adayı niye gecikti diye yaygara koparması abesle iştigaldir. Bir hafta önce dışardan aday istemeyenlerin bugün dışardan aday getirme yarışına girdiklerini hemşerilerimiz dikkatle takip etmektedirler. YSK’nın seçim ve propaganda takvimi ortadayken koparılmaya çalışılan fırtınanın Rizeli hemşerilerimiz tarafından iyi algılandığını müşahede ediyoruz. Dedikodu ve ilkesizlik üzerine kurulu siyasete milletin prim vereceğini zannedenler sandıkta gerekli cevabı alacaktır. Ak Parti adayıyla ilgili oluşturulmaya çalışılan bu algı tamamen sunidir. Olay Rize İl Teşkilatının kontrolündedir ve teşkilatımız bu konuda gerekeli çalışmalarını tamamlayarak propagandanın startını verecektir. Teşkilatımız siyasi kibir ve gösterişten uzak tribünlere oynamadan hedefe yani Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağına yakışır bir seçim sonucuna varmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ne kadar hazırlıklı olduğumuzu da önümüzdeki günlerde herkese göstereceğiz” diye konuştu.

BU KOALİSYON TUTMAZ

Rize’de Ak Parti karşısında pek çok siyasi partinin toplama bir koalisyonla biraraya gelmeye çalıştığını ifade eden Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar,Bekaroğlu’nu kastederek  “Bir Rize Belediye Başkan Adayının kendisine rakip olarak Başbakanımızı görmesi, ben Başbakana rakip olmaya gidiyorum diyerek seçim çalışmalarına başlaması ve muhalefetin ortak adayı olarak kendini lanse etmesi gözlerden kaçmamalıdır. Bu durum Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye isteyen zihniyetin Rize’deki tezahürüdür” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -