Kuzey Teve

ATV-Sabah önünde talan protestosu

ATV-Sabah önünde talan protestosu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
139 views
03 Ocak 2021 - 14:10
Spread the love

‘CİNAYET PROJELERİNİ DURDURACAĞIZ’
 Kuzey Ormanları Savunması, İstanbul Balmumcu’da bulunan Sabah-Atv binası önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.  3. Köprüye karşı Abbasağa Parkı’nda buluşan Kuzey Ormanları Savunması, Kolin, Cengiz, Ma-Pa ve Kalyon grup tarafından oluşturulan konsorsiyumu protesto etmek üzere yürüyüşe geçti.

Barbaros Bulvarı üzerinden yürüyen çevreciler, “Susma, sustukça dünya beton olacak”, “Ormanıma, köyüme, mahalleme dokunma” ve “Sermaye elini, İstanbul’dan çek” sloganları attı.

‘ADALETSİZLİK KOL GEZİYOR’

Grup, Sabah-Atv binasına yaklaştığında, polis barikatıyla karşılaştı.  Burada, grup adına açıklama yapan Osman Erdem ve Ezgi Özdemir, “Bizler, İstanbul’u ve doğayı savunanlar; bu katliamın tanıkları olarak, İstanbul’un kuzeyinin yok edilmesine seyirci kalmıyoruz. Madem ki, adaletsizlik kol geziyor; bizler İstanbul halkı olarak, bu projelerde Kuzey ormanlarını, Kuzey orman köylerini ve kentlerimizi yağmalamakta ortaklaşan Cengiz, Kalyon Limak, Ma-Pa, Kolin grubunun suçlarına izin vermeyeceğiz; her yerde peşlerinde olacağız” diye konuştu.

‘CİNAYET PROJELERİNİ DURDURACAĞIZ’

Yapılan açıklamada, “3. Havalimanı projesinin şaibeleri içinde, görünüşte Kalyon grubu, ancak gerçekte konsorsyumun tamamı tarafından ‘banka kredili havuz’ usulüyle satın alınan ve basın meslek etiğinin yüz karalarından biri olan Atv-Sabah emlak reklam ofisinin önünde, İstanbul halkına söz veriyoruz. Kuzey İstanbul’un ormanlarına, su havzalarına, yaban hayvanlarına, tarım alanlarına, köylerine sahip çıkmaya devam edeceğiz; bu cinayet projelerini durduracağız” denildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -