Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Athenanın klibindeki drag queen: Kürtsen, Aleviysen, kadınsan ölüyorsun

Athenanın klibindeki drag queen: Kürtsen, Aleviysen, kadınsan ölüyorsun
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
183 views
02 Ocak 2021 - 21:43
Spread the love

athena-ses

Müzik topluluğu Athena, trans bireyleri ve maruz kaldıkları algıyı‘Ses Etme’ şarkısının videosunda anlatmıştı. Drag queen’in bir gününü anlatırken, uğradığı şiddeti de konu alan video klip oldukça ses getirmişti.

Evrensel’den Ezgi Görgü’ye konuşan, gerçekte de drag queen olarak çalışan 28 yaşındaki Onur Gökhan Gökçek, 20 yaşına kadar bale yaptığını, daha sonra bırakarak gece kulüplerinde dans etmeye başladığını anlattı: “Boş zamanlarda kostümleri yapıyordum, internetten araştırıp özellikle saç ve makyaj konusunda çalışıyordum. Sonra yurt dışındaki kulüpler beni çağırmaya başladı, bir süredir böyle devam ediyor hayat. İsviçre Zürih’te bir gece kulübünde çalışıyorum artık, 15 Ekim’de de tamamen gidiyorum Türkiye’den, buraya iş oldukça geleceğim.”

athena-ses1

‘İki yüzlü bir millet olduğumuz için’

İstanbul’da drag queenlerin dans ettiği çok mekan olduğunu belirten Gökçek sözlerine şöyle devam etti: “İzmir ve Ankara’da da var. Fakat biz ikiyüzlü bir millet olduğumuz için şöyle oluyor; sahnede alkışlanıyor ve çok beğeniliyor, ama sonra homofobi ve transfobi ortaya çıkıyor. Çünkü oraya gelip bizi alkışlayıp sonra da kendi homofobisine, transfobisine yenik düşenler olabiliyor. Orada bizi beğenip sonra bir transseksüel gördüklerinde dalga geçebilecek, küfür edebilecek seviyeye gelebiliyorlar yani. Televizyonda Bülent Ersoy, Zeki Müren izleyip sonra da görmezden gelmeleri gibi bir şey bu…”

‘Sıra gündelik hayatımıza da gelecek’

LGBTİ bireylerin maruz kaldığı şiddete de değinen Gökçek,“Kürtsen, Aleviysen, kadınsan, çocuksan ölüyorsun. Bunun için eşcinsel olmana gerek yok. Sıra gündelik hayatımıza da gelecek. Yurtdışına gitmemin sebeplerinden biri de bu. Çünkü burada negatiflik var, çevremde olup bitenlerden çabuk etkilendiğim için de bu durum motivasyonumu düşürüyor”diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -