Kuzey Teve

ARTVİN MHP İL BAŞKANLIĞINDAN YOLSUZLUKLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

ARTVİN MHP İL BAŞKANLIĞINDAN YOLSUZLUKLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
190 views
26 Aralık 2013 - 13:16
Spread the love


Artvin MHP il başkanlığı son günlerde ülke gündemine yerleşen yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına ilişkin açıklamalarına devam ediyor.

Hayati Akbaş


Artvin MHP il başkanlığı son olarak yaptığı açıklamada; “17 Aralık 2013 tarihinden itibaren Türkiye’de gündem her dakika çok hızlı bir şekilde değişmektedir. Bunun sebebi ise hükümetin yolsuzluklarına karşı yapılan operasyonun amacından saptırılıp bilim kurgu filmlerini aratmayacak şekilde Türkiye’ye karşı bir operasyon yapıldığı algısının yaratılmak istenmesidir.

Sanki bu yolsuzluklar hiç yapılmamış, imar rantı sağlanmamış, rüşvet karşılığı birilerine Türk vatandaşlığı verilmemiş gibi bunlar gizlenerek operasyona gizli bir güç vehim edilerek anlatılmaktadır. Bunlar tamamen uydurma günü kurtarma ve mağdur rolü oynayarak 30 Mart seçimlerinin sonucuna etki etmek için uydurulmuş hayali senaryolardır. Sanki Halkbank genel müdürünün evine ayakkabı kutusuyla milyon dolarları dış güçler koymuş, imar değişikliklerinin altında dış güçlerin imzası varmış gibi sunulmak isteniyor. Yetmedi kutu içerisindeki paralar için ‘’bir imam hatip okulu ve yurtdışında bir üniversite için toplanan bağış’’ parası olduğu yaygarası koparılıyor. Soru şudur, eğer bu gerçekten böyleyse yani kara para değilse neden evde saklanıyor ve bağış makbuzları nerede? Eğer makbuzsuz bağış toplanmışsa bu başka bir suç daha oluşturmuyor mu? Bu durum bize göre tamamen insanların dini duygularını sömürmek için kullanılan bir yalandır. Tüm imam hatip mensuplarının bu duruma tepki göstermesi gerekmiyor mu? Çünkü bu yalan tüm imam hatiplilere hakarettir. Başbakan ve danışmanları hedef saptırmak için bakın neler söylüyorlar;

Hedefin Halkbank nezdinde devlet olduğunu ve iyi giden ekonominin tersine çevrilmeye çalışıldığının Halkbank’ın bu süreçte 1,6 milyar dolar değer kaybettiğini söylüyorsunuz: sayın başbakan eğer bu olaya sıradan bir yolsuzluk olayı olarak baksaydınız ve bu olayı tabii akışına bıraksaydınız, bunun devlete karşı yapılan bir operasyon olduğunu söylemeseydiniz bu değer kaybı oluşurmuydu? Bir diğer söyleminiz ise Halkbank ı kimseye yedirmeyeceğiniz açıklamasıdır. Sn. başbakan bahsettiğiniz bir bankadır yiyecek bir nesne değil siz her şeye yedirtmem diyerek yiyecek bir nesne gözüyle bakıyorsunuz. Bu bakış açınız yanlıştır düzeltmeniz gerekiyor. Bir başka cümleniz ise bu yolsuzluklara karışan isimlere eğer gerçekten suçlularsa cezasını kendinizin vereceğini söylüyorsunuz, sn. başbakan siz bu güne kadar her mesleği yaptınız(aile planlama uzmanı, şehir plancılığı, karayolları mühendisliği, savcılık, ..gibi.)şimdide hakimliğe soyunuyorsunuz.sn başbakan sizden ricamız kendi işinizi yani başbakanlığı hakkıyla yapın bırakın insanlar kendi mesleklerini ve görevlerini yapsınlar her mesleği yapmaya çalıştığınız zaman asli göreviniz olan başbakanlığı bile yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz. Bunun en tipik örneklerinden biriside çevre ve şehircilik bakanı Erdoğan bayraktarın istifa ederken kullandığı cümlelerdir. İstifa eden bu zat kendisinin suçsuz olduğunu yapılan her işi sizinle birlikte yaptığını en azından bir çoğundan sizin haberdar olduğunuzu ve ben istifa ediyorsam başbakanda istifa etmelidir diyerek şahsınızdan dolaylı da olsa bu operasyonun şüphelisi durumuna getirmiş oldu. Bu güne kadar cumhuriyet tarihinde hiçbir başbakan istifa eden bir bakanı tarafından bu şekilde suçlanmadı. Danışmanınız yalçın akdoğan bu operasyonu yapanlarla ilgili olarak bir gazetedeki köşesinde bir çok şey saydıktan sonra bu kişilerin daha öncede millî ordumuza karşı operasyon yaptığını yazmaktadır, o operasyonlar yapılırken bunu eleştiren insanlara bizzat şahsınız ne diyordunuz?

Hatırlatalım: bırakın yargı görevini yapsın değil mi ama siz aynı yargıyı niye rahat bırakmıyorsunuz. Polislere savcının talimatını yerine getirmemeleri için talimat verdiniz mi? Eğer vermediyseniz 25.12.2013 tarihinde medyaya düşen haberlerde savcının ikinci bir operasyon yapmak istediği fakat polislerin bu talimatı yerine getirmedikleri bildirilmektedir. Bu polisler hakkında işlem yapmayan amirleri hakkında işlem yapmayı düşünüyor musunuz? Yoksa bu operasyonun yapılmaması siyasi olarak sizin de işinize mi geliyor?

Kısacası kurban etiyle rakı sofrası kurulmayacağı gibi yolsuzluk parası ile de imam hatip okulu yapılmaz. Bugüne kadar yapılan haksız işlere tepki göstermeyenler bugün kendilerine haksızlık yapıldığında neden yanımızda kimse yok deme hakları yoktur. Devlet çalışamaz duruma getirilmiş AKP’nin sonu görünmüştür. Son çırpınışlarda fayda etmeyecektir.” ifadelerine yer verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -